Jak zarobić 7 tysięcy w ciągu miesiąca bez wychodzenia z domu.


komputer

Programy działające na zasadzie afiliacji to jeden z najatrakcyjniejszych i najbardziej powszechnych metod na zarobienie w Internecie, tak samo dla internautów usiłujących stawiać pierwsze kroczki w internetowym marketingu, jak i wykwalifikowanych pozycjonerów SEO.
W jaki sposób działają programy oparte na afiliacji?

Programy afiliacyjne funkcjonują na bardzo banalnej metodyce. Udostępniając produkty w Internecie osiągamy zyski na prowizji od ich sprzedaży. Ponadto nie musimy martwić się o wysyłkę produktu czy usługi. Po naszej stronie leży tylko reklama produktu w sieci.

Każda osoba która założy konto w programie dostaje unikalny link partnerski, który może umieścić np. na zarządzanej przez siebie stronie www, ale też na przykład blogu, forach internetowych, kanałach w social mediach itd. Jeśli potencjalny klient wejdzie na stronę produktu przez nasz unikalny link i dokona zakupu, wówczas zostaje partnerowi, czyli właścicielowi linku afiliacyjnego przypisana prowizja. Prowizja może również przysługiwać np. za pozyskanie leada.

Dlaczego opłaca się zacząć od branży urodowej?

Możliwość promowania własnych produktów poprzez programy afiliacyjne dają m.in. banki lub sklepy. Mnóstwo osób rozpoczyna jednak przygodę z programami afiliacyjnymi od tych, które sprzedają suplementy diety i kosmetyki. Argumentów istnieje co najmniej kilka.

• suplementy diety są na topie i rewelacyjnie się sprzedają. Według niektórych testów prawie 50% mieszkańców Polski stosuje je systematycznie.
• programy opierające się na afiliacji oferują zazwyczaj kilka lub kilkanaście produktów dedykowanych do różnych grup odbiorców. Gwarantuje to dużą elastyczność i możliwość promocji takich produktów, w których czujemy się „mocni”.
• poszczególne ogniwa rynku z suplementami diety są wyjątkowo popularne w sieci np. z powodu chęci zachowania dyskrecji (np. przy zamawianiu produktów powiązanych z życiem intymnym).
• suplementy sprawdzają się w każdej metodzie promocji, nie tylko SEO, ale także w e-mail marketingu czy PPC (np. reklamy AdWords).

Na jaki zysk można liczyć?

Niektóre programy afiliacyjne zawierające w w ofercie m.in. suplementy diety (np. platforma EasyProfits.com) dostarczają swoim partnerom aż 40% prowizji od sprzedaży promowanych produktów. Na tak wysokie stawki pozwalają sobie tylko najbardziej renomowane programy, których produkty są cenione i po prostu dobrze się sprzedają. Dzięki tak wysokim prowizjom dochody afiliantów rzędu 6-7 tys. zł w ciągu miesiąca są dość częste, jak również wyższe, sięgające nawet do 20 tys. złotych nie należą do rzadkości.

Można przemyśleć określony przypadek. Załóżmy, że na swojej stronie internetowej umieszczamy link do strony sprzedającej zestawy suplementów diety kosztujące 180 zł. Jeśli 20 internautów kliknie w stronę producenta i dokona zakupu, wówczas przy 40% prowizji, zyskujemy 1440 zł! A takich produktów możemy udostępniać przecież nawet kilkanaście!

Z jakich narzędzi korzystać?

W działaniach szczególnie polecane jest tworzenie własnych, unikalnych treści: landing page, rankingów produktów, stron typu presell, mających na celu reklamowanie produktu i dopiero stamtąd kierowanie ruchu na stronę sprzedażową produktu. Odpowiednie słowa kluczowe czy też unikalny content to ważne warunki wysokich pozycji w Google, a np. stworzenie własnych amatorskich fotografii zwięk-sza wiarygodność, co na pewno przełoży się na konwersję, a w efekcie – nasze dochodyzarobki.

Dla specjalistów SEO kluczowy jest również fakt, że liczba fraz z długiego ogona dla produktów z branży zdrowotnej jest spora. Można je ze świetnym efektem wykorzystać w działaniach.

Na co zwrócić uwagę?

Na co warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru programu afiliacyjnego? Jeżeli strony internetowe produktów w asortymencie programu posiadają wersje językowe zwiększa nam to możliwości strategii. W przypadku działań istotną rolę pełnią też statystyki. Dobry program partnerski daje możliwość członkom sprawdzenie dochodów, a także dokładną analizę działań. To daje możliwość przemyślenia dokładnej dalszej strategii. Programowi partnerskiemu zależy na tym, żeby nasze działania były jak najbardziej wydajne, dlatego też powinien on zapewniać dostęp do materiałów reklamowych, takich jak np. zdjęć, bannerów i innych. Warto też zwrócić uwagę na to, czy program zapewnia wsparcie dedykowanego opiekuna, który zapewni wsparcie służyć wszelkimi niezbędnymi poradami.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak zarobić 7 tysięcy w ciągu miesiąca bez wychodzenia z domu.

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in