Jak zarobić na surowcach wtórnych i złomie?


złom

Wielu z nas na pewno zastanawia się, czy złom może stanowić źródło regularnego zarobku. Z pewnością nie jest to nazbyt atrakcyjna praca, niemniej jednak bardzo opłacalna.

Wystarczy rozejrzeć się dookoła siebie i na pewno znajdzie się jakiś skup złomu, w którym bez problemu będzie można sprzedawać chociażby metale kolorowe. Jeżeli zarobienie na złomie nie byłoby w żaden sposób możliwe, z pewnością nie powstawałyby co chwilę nowe skupy. Wiadomo, że każda firma musi zapewnić zyski właścicielowi, aby działała długo i dobrze. Dlatego też na złomie da się z pewnością zarobić, gdyż gdyby było inaczej taki rodzaj skupu nie przetrwałby nawet dwunastu miesięcy, zaraz po otwarciu. Oczywiście najbardziej opłacalnym krokiem będzie otwarcie własnego skupu złomu, a nie zbieranie go samodzielnie. Idealnym przykładem, który obrazuje jaki zarobek może nam przynieść złom jest na przykład złom komputerowy. Płytki PCB zawierają w większości przypadków spore ilości czystego złota. Trzeba jednak je jakoś wydobyć. Możemy to zrobić przy pomocy kwasów. Niemniej jednak na ogół nie da się zrealizować tejże metody w warunkach domowych bez narażanie się na utratę zdrowia, albo nawet życia. Dlatego musimy nabyć wysokiej klasy maszyny. Większość ludzi, którzy sprzedają właśnie taki złom na pewno nie będzie chciało odzyskiwać z nich metali szlachetnych, ponieważ będzie to dla nich zwyczajnie niemożliwe. Jednakże my sami posiadamy możliwość zarobienia sporej ilości gotówki. Oczywiście nie można ograniczać się tylko do jednego rodzaju złomu. Na innych rodzajach można zarabiać mniejsze pieniądze, ale gdy nie będziemy mieć w danym momencie płytek PCB, z których odzyskamy metale szlachetne, każdy rodzaj złomu metalowego może stać się naszym źródłem dochodu.

Jeżeli chcemy zająć się zbieraniem złomu, musimy zapoznać się z aktualnym cennikiem, aby móc zająć się zbieraniem tego, co jest w danej chwili najbardziej opłacalne. Obecnie jeden z droższych rodzajów złomu stanowi cyna. We właściwym skupie możemy otrzymać za kilogram cyny nawet 90 złotych. Można zająć się również zbieraniem puszek po napojach, niemniej jednak zgromadzenie kilograma zajmie sporo czasu, bowiem potrzeba aż 60 sztuk. Ponadto kilogram puszek w skupie to zarobek rzędu kilku złotych. Dlatego też jest to na pewno zarobek, który będzie odsunięty w czasie.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak zarobić na surowcach wtórnych i złomie?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in