Co z tą gumą do żucia?


guma

Problem z nieświeżym oddechem, czasem brak czasu, aby umyć zęby, przebywanie w podróży. To są właśnie problemy, z którymi możemy się zetknąć każdego dnia i może to spotkać wszystkich. Warto więc korzystać z takich rozwiązań, jakim jest zwykła guma do żucia.

Uniwersalna guma do żucia

Niektórzy gumę do żucia kupują tylko po to, aby żuć, bez żadnego konkretnego celu. Warto wiedzieć, że żucie gumy może być uzależniające, trochę tak, jak nikotyna czy inne drobne nałogi. Najczęściej ulegają nałogowi dzieci i młodzież, ale i dorośli często noszą w kieszeni paczkę ulubionej gumy do żucia.

Większość osób decyduje się jednak na zakup gum do żucia, aby zlikwidować nieświeży oddech i czuć się komfortowo w każdej sytuacji, wymagającej kontaktu z drugim człowiekiem. Guma do żucia skutecznie zwalcza tego typu dolegliwość, ale jak wiadomo, nie leczy. Nieświeży oddech może mieć różne pochodzenie – czasem wiąże się po prostu z brakiem higieny jamy ustnej. Najczęściej jednak narażone są takie na takie dolegliwości osoby, które dużo podróżują i nie mają gdzie umyć zębów. Wtedy przychodzi z pomocą guma do żucia, która neutralizuje przykry zapach i do tego smakuje wybornie, przynajmniej na początku.

Guma do żucia na próchnicę

Żucie gumy, oczywiście nie każdej, zapobiega próchnicy. Pomaga oczyścić zęby i dziąsła z zalegających na nich resztek pokarmu. Guma do żucia może też delikatnie czyścić przebarwienia na szkliwie zębów. Niestety picie kawy, herbaty i słodkich napojów wiąże się z zagrożeniem wystąpienia kamienia nazębnego i próchnicy. Trzeba więc pofolgować w spożywaniu niektórych napojów albo przynajmniej częściej odwiedzać stomatologa w celu usunięcia osadu z zębów. Guma do żucia owszem pomoże, ale nie wyeliminuje problemu, który trzeba zwalczać samodzielnie.

Co się kryje w gumie do żucia?

Gumy do żucia mają różny smak i skład. Większość z nich zrobiona jest jednak na bazie polimerów, zapewniających jej odpowiednią konsystencję i powodujących, że wszystkie składniki łączą się ze sobą w jedną całość. Znajduje się w nich także lecytyna sojowa, która wykazuje m.in. działanie uspakajające i usprawniające koncentrację. Guma do żucia to także kwasy, np. jabłkowy czy cytrynowy, używane jako regulatory kwasowości i przeciwutleniacze. Niektóre gumy do żucia zawierają też gumę arabską, stanowiącą naturalny zagęstnik.

Czy warto żuć gumę do żucia? Jej składniki nie nudzą wyjątkowego zaufania, ale warto czasami po nią sięgnąć, z umiarem. W niektórych sytuacjach jej użycie jest nieodzowne.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Co z tą gumą do żucia?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in