Czy istnieje alternatywa dla chleba?


chleb

Polacy uwielbiają chleb, jednak ten wykonany z białej mąki i uzupełniony o spulchniacze oraz dużą ilość soli nie najlepiej wpływa na naszą figurę. Spożywane w dużych ilościach przyczynia się do gromadzenia się nadmiernych kilogramów, a to z kolei do nadwagi. Osoby na diecie unikają go i szukają zamienników, z których mogliby przyrządzić zdrowe kanapki.

Zdrowym, lekkostrawnym i niskokalorycznym zamiennikiem są wafle ryżowe wyprodukowane z brązowego ryżu. Możesz wybrać te naturalne, jak również wzbogacone o ciekawe smaki z wykorzystaniem przypraw i zbóż. Szczególnie dużą popularnością cieszą się wafle ryżowe od kupiec.pl. Jest to uwarunkowane ich w pełni naturalnym składem, a także szerokim wyborem smaków, jak np. wafle ryżowe z czarnuszką, słonecznikiem czy pestkami dyni.

Niskokaloryczne oraz lekkostrawne

W zależności od producenta, wafle ryżowe mają nie tylko inny skład, ale też kaloryczność. Niektórzy proponują wafle, z których jeden ma ok. 35 kcal. Kupiec.pl znacznie zredukował tę wartość, jeden wafel w jego przypadku to zaledwie 19 kcal. To kilkakrotnie mniej niż kromka białego chleba i jednocześnie porcja błonnika i witamin z grupy B.

Ponadto wafle ryżowe są lekkostrawne. Brązowy ryż wspiera funkcjonowanie procesów trawiennych, co jest w dużym stopniu uwarunkowane jego dużą zawartością błonnika. To czyni ten produkt lekkostrawnym, który świetnie sprawdza się w diecie osób na diecie redukcyjnej, jak również tych, którzy chcą zadbać o zbilansowaną dietę.

Kanapkowe inspiracje

Skoro wafle ryżowe stanowią doskonały zamiennik chleba, trzeba z niego przygotować smaczne i zdrowe kanapki. Potrzebować będziesz białego serka naturalnego lub twarogu i ulubionych warzyw. Możesz samodzielnie przyrządzić hummus lub pastę z buraków, brokułów lub jajka i makreli. Na słodko świetnie sprawdzą się w towarzystwie masła orzechowego, ulubionych owoców lub dżemu bądź domowej konfitury.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czy istnieje alternatywa dla chleba?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in