Musli – zdrowy początek dnia?


musli

Nie od wczoraj wiadomo jak ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. To ono zapewnia nam silę i energię na początku dnia oraz reguluje układ trawienny. To że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia nie jest kolejnym bezsensownie powtarzanym banałem, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z jego rangi. Oprócz oczywistych wymienionych wcześniej kwestii, regularne spożywanie śniadań może uchronić nas przed wieloma chorobami, takimi jak cukrzyca czy schorzenia serca oraz układu krążenia.

Niestety wielu z nas nie jest przyzwyczajonych do spożywania śniadań i często pomija ten posiłek wypijając rano jedynie kawę, tłumacząc się brakiem czasu czy ochoty na jedzenie.

Jakie śniadanie jest idealne dla osób które nie są przyzwyczajone do jedzenia wczesnych posiłków? Idealne śniadanie będzie szybkie, lekkie i zdrowe. Bardzo dobrym pomysłem jest musli, najlepiej skomponowane samodzielnie ze sprawdzonych produktów. W internecie dostępne są sklepy, w których możemy sami wybrać odpowiednią dla siebie mieszankę i gotowe płatki musli zostaną dostarczone do naszego mieszkania. Możemy także wybrać się samodzielnie do sklepu i zakupić płatki owsiane, jaglane, orzechy i bakalie i samemu wymieszać ulubione składniki tworząc nasze idealne musli. Jeśli brakuje nam słodkości zawsze możemy dodać łyżkę miodu.

Co jeżeli jednak nie w głowie nam zabawa w samodzielne komponowanie musli i chcielibyśmy po prostu szybko kupić gotową mieszankę? Zakup gotowego musli nie jest najgorszym rozwiązaniem na zapewnienie sobie zdrowego posiłku na śniadanie, powinniśmy jednak poświęcić chwilę przy sklepowym regale na dokładne przestudiowanie składów płatków musli. Wystrzegajmy się musli pełnego cukru, emulgatorów, sztucznych aromatów, konserwantów czy utwardzanych tłuszczów. Zawsze starajmy się wybrać płatki musli których skład będzie możliwie prosty i naturalny, przede wszystkim nie zawierający cukru.

A co z tak chętnie jedzonym przez dziećmi reklamowanymi płatkami śniadaniowymi? Ten produkt z pewnością jest niezwykle smaczny, jednak ze zdrowym i pełnowartościowym odżywianiem nie ma nic wspólnego. Zazwyczaj popularne płatki śniadaniowe to w większości sam cukier i śladowe ilości błonnika, dlatego jeżeli zależy nam zdrowiu swoim czy naszych bliskich słodkie płatki śniadaniowe są najgorszym możliwym wyborem.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Musli – zdrowy początek dnia?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in