5 pomysłów na piękne jej zapełnienie pustej ściany


mieszkanie

Mieszkanie to miejsce, w którym chcemy czuć się jak u siebie. To w nim się relaksujemy, gromadzimy się przy stole z całą rodziną, zapraszamy do niego gości. Dlatego też dbamy o każdy detal aranżacji. A zwłaszcza o aranżację pomieszczenia, w którym spędzamy najwięcej czasu. Puste ściany mogą sprawić, że czujemy się nieswojo – tak jakby w danym pomieszczeniu zamiast klimatycznej atmosfery była pustka. I jak możesz temu zaradzić? Nie trzeba zbyt wiele, czasem wystarczy jeden obraz, naklejka, fototapeta lub plakat. Czasem warto zdecydować się na mini galerie.

Plakaty na ścianę

Wybierając plakat, otwierasz drzwi na ogromne możliwości jego zastosowania. Plakaty na ścianę mogą być: czarno-białe i kolorowe, z napisami, z cytatami lub przedstawiające jakąś grafikę. Wszystko zależy od Twojego gustu. Jeśli preferujesz nowoczesność i minimalizm, to z pewnością ładny napis lub cytat dodatkowo biało-czarny na ścianie będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeśli zaś chcesz wyróżnić go z monotonnego koloru pomieszczenia, to kolorowy plakat przypadnie Ci do gustu. Wzorów i różnorodnych stylów plakatów jest ogrom. Dlatego nawet wybredne osoby są zaspokojone, bo zawsze znajdują coś odpowiedniego dla siebie w kategorii plakaty na ścianę. Artiglo oraz kilka innych, profesjonalnych serwisów specjalizujących się w ich wykonaniu, z pewnością będą pomocne przy stawianiu pierwszych kroków aranżacyjnych.

Obraz na ścianie

Ciekawym rozwiązaniem są również obrazy. Nadadzą niecodziennego i klimatycznego charakteru pomieszczenia. Idealnym dla nich miejscem jest pusta ściana nad sofą, w jadalni czy nad biurkiem. Tu także jest z czego wybierać. Portrety, krajobraz czy abstrakcja itd. Obraz odpowiadający naszym wyobrażeniom, nie jest łatwo znaleźć, jednak warto szukać dłużej.

Fototapeta

Fototapety obecnie są bardzo popularne, choć nie zawsze tak było. Są piękne i przy odpowiedniej aranżacji mieszkania nadają mu fenomenalny wygląd. Jednak jest to odważne rozwiązanie, dlatego warto być w stu procentach pewnym kompozycji mieszkania. W innym przypadku możemy się rozczarować efektem.

Galeria zdjęć lub plakatów

Nikt nie powiedział, że pusta ściana musi być ozdobiona jednym elementem. Równie dobrze sprawdza się mini galeria ze zdjęciami lub plakatami. Warto pamiętać o obramowaniu ich w jednego koloru ramki. Taka galeria nie tylko będzie piękną ozdobą mieszkania, ale również miejscem wspomnień lub inspiracji. Dobrze wykonana galeria będzie nam służyć na długo. Można ją również z łatwością odświeżyć, zmieniając zawartość ramek.

Naklejka na ścianę

Bywa tak, że w Twoim pokoju są skosy i dlatego nie za bardzo wiesz, co możesz na nich umieścić. Jeśli nie chcesz tej przestrzeni zostawiać pustej, to ozdób ją naklejką. Niektórzy kupują je nawet, by ozdobić meble. Te przeznaczone do ścian z powodzeniem możesz wykorzystać na skosach i nadal będą prezentowały się niesamowicie. I co najważniejsze robią rewelacyjne wrażenie na każdym odwiedzającym.

Gdy już zdecydujesz się na konkretny sposób, sprawdź, czy będzie u Ciebie pasował. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie ściany, na której chcesz to umieścić. Otwórz je w programie graficznym i sprawdź, czy obraz, zdjęcie, naklejka, galeria (i jej układ) pasuje do ściany i do jej otoczenia. Jeśli znasz więcej ciekawych sposobów, na zagospodarowanie pustej ściany, to podziel się nimi w komentarzu.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Artiglo: artiglo.pl

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
1
Cute
Damn Damn
1
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
3
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
1
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
1
WTF

5 pomysłów na piękne jej zapełnienie pustej ściany

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in