Ekologiczne kominki hybrydowe


salon

Każdy z nas ceni sobie komfort i przyjazną atmosferę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Szczególnie zimą, gdy temperatura na zewnątrz spada, a my możemy zrelaksować się w cieple zacisza domowego. Idealnym rozwiązaniem na tę porę roku jest instalacja kominka, który nie tylko rozgrzeje nasze ciało, ale również pozwoli miło spędzić czas z ukochaną osobą.

Rozwój kominka

Kominek był znany już starożytnym Rzymianom, gdzie przy blasku płomieni ogrzewały się ich rodziny. Budowano je pod ścianą, w formie prostych okrągłych palenisk dzięki temu w łatwy sposób można było wyprowadzić dym przez komin na zewnątrz. Pierwsze kominki tworzono z kamieni a zbiegiem lat z cegieł. Aby zapewnić ciepło, w domu palono drewnem, węglem lub brykietem. Bogato zdobione kominki budowano w pałacach królewskich lub domach zamożnych szlachciców, służyły one głównie jako dekoracja lub przejaw bogactwa. Wraz z rozwojem technologii powstała metalowa wkładka do kominka dzięki, której możemy w dzisiejszych czasach oglądać ogień za szybą, co zdecydowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo i wygodę.

Kominki hybrydowe

Budowane kiedyś dużych rozmiarów kominki, przechodzą powoli do lamusa dzięki nowoczesnym rozwiązaniom hybrydowej technologii. Paliwem dla kominka hybrydowego może być ekologiczny pallet, jak i tradycyjne drewno. Kominki tego typu są wykonane tak, aby były przyjazne środowisku i bezpieczne w użytkowaniu. Należy również nadmienić, że pallet jest poddawany spalaniu w pełni automatycznie, dlatego nie musimy się obawiać, że palenisko dogaśnie w nieodpowiednim momencie. Osoby, które posiadają w swoich domach system rekuperacji, mogą podłączyć kominek z płaszczem wodnym do instalacji rozprowadzającej ciepłą wodę w grzejnikach. Dzięki tej technologii dom lub mieszkanie napełni się ,,ciepłem domowego ogniska. Szukając odpowiedniej instalacji dla siebie, warto sprawdzić Kominki MEGI Wanat. Producent posiada w swoim asortymencie wiele rozwiązań dla zapewnienia przytulnej atmosfery w naszym domu. Firma Kominki MEGI dzięki długoletniemu doświadczeniu na rynku oraz profesjonalnej obsłudze potrafi sprostać wszelkim oczekiwaniom i dobrać idealne rozwiązanie do naszych potrzeb.

Kominki hybrydowe wyposażone w nowoczesną technologie są wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz z dbałością o środowisko naturalne. Dzięki swej niezwykłej konstrukcji wpasują się w każdą przestrzeń i zapewnią niezapomniane doznania. Kominek hybrydowy wyposażony został w dwa różne paliwa spalania z wygodnym przełączaniem się pomiędzy jednym a drugim, co daje kominkowi możliwość pracy tego w każdych warunkach.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Ekologiczne kominki hybrydowe

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in