Jak urządzić łazienkę dla wielopokoleniowej rodziny?


wanna

Łazienka w domu rodzinnym musi odpowiadać wszystkim, niezależnie od wieku. Nawet jeżeli obecnie w domu nie przebywa senior, to choć ciężko to sobie wyobrazić, sami kiedyś nim się staniemy, a nasza sprawność spadnie. Jak urządzić łazienkę, by pasowała zarówno małym, jak i dużym?

Wanna dla seniora – czy to możliwe?

Wanna wielu kojarzy się z luksusem i wygodą. Dzieci uwielbiają się w niej pluskać, a dorośli mogą w niej sobie urządzić domowe Spa i wziąć długą, relaksującą kąpiel po stresującym dniu. Niestety wanna dla seniora może być bardzo problematycznym rozwiązaniem. Z wiekiem nasze zdolności ruchowe i siła nieuchronnie się zmniejszają, a w zamian za nie dostajemy zwiększone ryzyko upadków i częstsze zachwiania równowagi. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym osoby starsze również mogą swobodnie zażywać kąpieli. Wystarczy dobrze przeanalizować nasze możliwości i wybrać idealne rozwiązanie. Wanna dla seniora może być wpuszczona w podłogę, mieć otwierane drzwiczki, lub być wyposażona w dodatkowe uchwyty i siedzisko.

Oddzielna toaleta z umywalką lub…

Dwie umywalki w jednym ciągu roboczym. Dla wielopokoleniowej rodziny idealnym rozwiązaniem jest osobne pomieszczenie z toaletą i umywalką, na którą wisi lustro. Oczywiście główna łazienka również powinna być wyposażone w sedes i umywalkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu znaczenie skrócimy kolejkę do porannych czynności higienicznych i zapobiegniemy wielu kłótniom. W przypadku, gdy taka opcja nie wchodzi w grę, bo zwyczajnie brak na nią miejsca, warto przemyśleć chociaż dwie umywalki w jednym ciągu roboczym. To rozwiązanie od dawna jest stosowane za oceanem i świetnie się sprawdza. Umożliwia zadbanie o siebie dwóm osobom jednocześnie, przy okazji dając im indywidualną przestrzeń do działań.

Uniwersalna strefa prania, która wszystkich pomieści

W dużej rodzinie pierze się właściwie codziennie. Wygodnym rozwiązaniem jest pralko suszarka, lub dwa oddzielne urządzenia spełniające te funkcje. Dzięki temu zaoszczędzamy miejsce i czas, bo ubrania z bębna w większości mogą trafić prosto do szafy, bez potrzeby rozwieszania po mieszkaniu całej sterty. Strefę prania koniecznie trzeba wyposażyć w pojemniki na brudne tekstylia. Jeden kosz będzie zapełniał się błyskawiczne, dlatego warto postawić kilka z oznaczeniem, co gdzie wrzucić. Dzięki temu osoba robiąca pranie zaoszczędzi sporo czasu na segregacji.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak urządzić łazienkę dla wielopokoleniowej rodziny?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in