Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do sypialni?


jak prać firanki

Sypialnia to miejsce relaksu po ciężkim dniu pracy, dlatego powinna być urządzona praktycznie. Wpływ na atmosferę w sypialni ma wiele czynników: meble, dodatki tekstylne, barwa ścian oraz wykorzystane oświetlenie. Stawiając na delikatne i ciepłe światło stworzymy idealne warunki do odpoczynku. Ciepła barwa światła pasuje praktycznie do każdego stylu wnętrza: skandynawskiego, industrialnego, rustykalnego, modernistycznego czy tradycyjnego. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie kilku źródeł światła, które nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Modne w ostatnim czasie są szczególnie kinkiety, lampy stojące oraz lampki nocne stawiane na szafkach nocnych. Niezwykła atmosferę stworzy także kolorowe oświetlenie led.

Oświetlenie jako ważny element wnętrza

Mamy czasem wrażenie, że nawet najlepiej urządzona sypialnia jest w jakiś sposób niekompletna. W aranżację włożyliśmy dużo serca, czasu oraz finansów, a i tak nie uzyskaliśmy zamierzonego efektu. Pomieszczenie może okazać się zbyt wąskie, za niskie czy zbyt wysokie. Stosując odpowiednie oświetlenie możemy wiele zmienić w naszej sypialni. Wybór wzoru, koloru czy kształtu lamp może bowiem optycznie modelować przestrzeń. Wprowadzimy zatem zmiany bez konieczności przeprowadzania remontu.W wysokich pomieszczeniach sprawdzą się kinkiety, które kierują światło w dół. Do niskich pomieszczeń polecamy kinkiety ze światłem skierowanym ku górze. Optyczne poszerzenie pomieszczenia uzyskamy natomiast dzięki skierowaniu mocnego światła na jedną ze ścian.

Światło funkcyjne

Wiele osób decyduje się na wieczorny relaks z książką w ręku. Nie powinniśmy zapominać wtedy o zdrowiu naszych oczu. Rozwiązaniem będzie dodatkowe oświetlenie w postaci światła bocznego, czyli lamp stojących. Niezwykle praktyczne okażą się lampy z możliwością regulowania natężenia światła. Ciekawym rozwiązaniem będą taśmy led umieszczone obok fotela na którym odpoczywamy lub oglądamy telewizję. Wiele osób docenia również lampki nocne umieszczane na szafkach obok łóżka. Zapewnią delikatne światło do zasypiania lub czytania książki. W sypialni dość często decydujemy się na umieszczenie toaletki lub garderoby. Miejsca te muszą być dobrze oświetlone. W wielu przypadkach nie mamy do dyspozycji światła dziennego, dlatego trzeba zakupić praktyczną lampę. Sprawdzą się kinkiety sufitowe rozpraszające światło i zajmujące bardzo mało miejsca. Dodatkowe oświetlenie w sypialni nie tylko stworzy wspaniały klimat, ale także podzieli pomieszczenie na strefy.

Porady związane w urządzaniem domu znajdziemyna forum: https://internetnews.net.pl/forum/

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do sypialni?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in