Jak zadbać o bezpieczeństwo w łazience?


chodniki łazienkowe

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym każdy z nas spędza codziennie dość sporo czasu. Jednocześnie to tam dochodzi do najczęstszych domowych wypadków. Jak urządzić swoją łazienkę, aby zapewnić naszym bliskim i sobie poczucie bezpieczeństwa przy korzystaniu z niej?

Specjalne baterie łazienkowe przeciw oparzeniom

Oparzeniom podczas kąpieli lub brania prysznica ulegają najczęściej dzieci. Przez swoją nieuwagę często dotykają gorącej baterii łazienkowej, a to powoduje uszkodzenie naskórka. Nawet jeśli jest ono powierzchowne, to bywa bardzo bolesne, szczególnie dla najmłodszych. Nie tylko dzieciom jednak zdarzają się takie sytuacje. Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu dotknął automatycznie rozgrzanej baterii łazienkowej. Obecnie na rynku dostępnych jest jednak wiele rozwiązań, które mają na celu zapobieganie właśnie tego rodzaju zdarzeniom. Warto wyposażyć naszą łazienkę w specjalne baterie, które trzymają niską temperaturę na swojej powierzchni. Problem z oparzeniami pojawia się również wtedy, gdy dokuczają nam w domu wahania temperatury wody. Jest to szczególnie niebezpieczne pod prysznicem. Dlatego też warto zainwestować w system prysznicowy, który zapobiega tego typu sytuacjom.

Dywaniki łazienkowe przeciw poślizgnięciom

Specyficzną cechą każdej łazienki jest to, że w pomieszczeniu tym często bywa bardzo wilgotno. Podczas kąpieli niejednokrotnie zdarza nam się zachlapać płytki i inne części jej wyposażenia. To powoduje, że na powierzchni podłogi robi się dość ślisko, a my, stając na niej gołymi stopami, zwiększamy ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Podczas takich sytuacji może dojść do naprawdę poważnych urazów. Jednym ze sposobów, które pomogą nam zniwelować ryzyko tego typu wypadków, są dywaniki łazienkowe antypoślizgowe. Nawet jeśli płytki w naszej łazience są wyjątkowo śliskie, to niskim kosztem, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanego remontu, możemy zwiększyć komfort użytkowania tego pomieszczenia przez domowników. Warto wybrać takie dywaniki łazienkowe, które dobrze wchłaniają wodę.

Zabezpieczenia łazienkowe dla osób niepełnosprawnych

Na wypadki w łazience szczególnie narażone są osoby z niepełnosprawnościami, szczególnie te, które mają znaczny problem z poruszaniem się. Wówczas należy w tym pomieszczeniu zastosować pewne metody, które ułatwią takim domownikom korzystanie z łazienki. Warto zainwestować np. w specjalne uchwyty dla niepełnosprawnych. Zamontujmy je przy sedesie, pod prysznicem i w wannie. Przydatne mogą okazać się także obniżone progi oraz prysznic bez brodzika. Pod prysznicem warto także umieścić specjalny taboret lub siedzisko.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak zadbać o bezpieczeństwo w łazience?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in