Łazienka dla chłopca – jak nadać jej charakteru


ręcznik dla chłopca

Urządzenie łazienki dla małego chłopca nie jest łatwym zadaniem. Należy bowiem wziąć pod uwagę nie tylko jego preferencje, ale również to, aby dziecko było bezpieczne. W łazience bowiem zdarza się bardzo wiele wypadków z udziałem najmłodszych. Jak najlepiej dostosować to pomieszczenie dla dziecka?

Bezpieczeństwo dziecka w łazience

Najważniejszą kwestią, o jakiej powinniśmy pamiętać przy urządzaniu łazienki dla małego chłopca jest jego bezpieczeństwo. Łazienka to pomieszczenie, w którym z łatwością można się poślizgnąć, a przez to nietrudno o groźny dla zdrowia, a nawet życia wypadek. Niekiedy przypadki takie zdarzają się nawet osobom dorosłym. Dlatego też powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania, które zapewnią naszemu dziecku bezpieczeństwo. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby w łazience zastosowane były antypoślizgowe płytki. Zabezpieczmy także wszelkie gniazdka przed wilgocią. Warto użyć także specjalnych baterii prysznicowych, które zapobiegają oparzeniom. Brodzik prysznica powinien być natomiast niski lub zrównany z podłogą. Zabezpieczmy także wszelkie ostre krawędzie, aby dziecko miało małą szansę na dotkliwe uderzenie.

Jak urządzić łazienkę dla chłopca?

Łazienka dla chłopca powinna spełniać również jego oczekiwania estetyczne. Zazwyczaj dziecku podobają się żywe kolory oraz motywy z jego ulubionych bajek. Pamiętajmy jednak, że maluch prawdopodobnie dość szybko wyrośnie z aktualnych zainteresowań i wymieni je na inne. Dlatego też, jeśli nie chcemy równie prędko planować kolejnego remontu, warto zastanowić się nad wystrojem łazienki bardziej stonowanym, ale nadal w stylu naszego malucha. Najlepiej więc postawić na kolorowe, dziecięce dodatki, które w razie potrzebny można wymienić niewielkim kosztem. Może to być na przykład dywanik z motywem ulubionej bajki czy zabawny dozownik do mydła. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele.

Ręcznik dla chłopca – jaki wybrać?

Bardzo ważnym elementem łazienki są również ręczniki. Pełnią one nie tylko rolę funkcjonalną, ale również estetyczną. Ręcznik dla chłopca powinniśmy wybierać według jego preferencji. Postawmy więc na produkt z nadrukiem postaci z bajki czy ulubionego zwierzaka. Wybierając ręcznik dla chłopca zwróćmy także uwagę na jego jakość. Najlepiej zdecydować się na produkt wykonany z bawełny, który będzie dobrze chłonął wodę. Świetnym rozwiązaniem dla małych dzieci są ręczniki wyposażone dodatkowo w kapturki, które ochronią głowę malucha przed nadmiernym wyziębieniem. Pamiętajmy, aby zapewnić naszemu dziecku komplet ręczników. Powinien się w nim znaleźć ręcznik do całego ciała, ręcznik do twarzy oraz ręcznik do rąk.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Łazienka dla chłopca – jak nadać jej charakteru

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in