Niepowtarzalne aranżacje na bazie płytek salonowych


salon

Płytki salonowe mogą kojarzyć się głównie z zimną, minimalistyczną aranżacją, inspirowaną stylem skandynawskim, która jednocześnie znacznie odbiega od doskonale znanego wyglądu większości polskich pokoi gościnnych. Takie wykorzystanie to jednak tylko jeden z możliwych sposobów. Odpowiednio dobrane płytki salonowe mogą być doskonałą bazą także cieplejszych i bardziej klasycznych aranżacji. Wystarczy jedynie odejść nieco od klasyki i zainspirować się nowymi trendami wnętrzarskimi.

Dylematy związane z wyborem płytek salonowych

Wielu właścicieli nieruchomości, w czasie remontu, a właściwie jeszcze przed jego rozpoczęciem, zmaga się z dylematami związanymi z płytkami salonowymi. Trudno im bowiem odejść paneli, dywanów czy wykładzin na podłogach. A tymczasem to właśnie płytki salonowe – https://plytki24.pl/plytki-salonowe/cat_100867.html są materiałem najbardziej trwałym i odpornym na ewentualne uszkodzenia. Trzeba pamiętać, że salon jest pomieszczeniem intensywnie użytkowanym przez domowników i ich gości, dlatego podłogi narażone są na zarysowania, przebarwienia, a nawet pęknięcia. I choć w przypadku dywanów i wykładzin dywanowych nie można mówić o tego typu problemach, to warto wiedzieć, że są one niezwykle trudne do dokładnego wyczyszczenia. W ich głąb wnikają bowiem wszelkie zapachy, zanieczyszczenia i wszechobecny kurz. Takie środowisko może stać się siedliskiem roztoczy – mikroorganizmów niebezpiecznych dla alergików. Płytki położone w salonie łatwo natomiast wyczyścić, są one odporne na odgniecenia czy przebarwienia, a także – jest to idealny materiał do pokrycia powierzchni, gdzie zamontowane jest ogrzewanie podłogowe.

Płytki salonowe według najnowszych trendów

Obecnie panująca moda powoli odchodzi od trendów popularnych w ostatnich latach. Powoli coraz większym powodzeniem klientów indywidualnych, ale także projektantów wnętrz, cieszą się płytki salonowe w intensywnych kolorach. Do tej pory królowały przede wszystkim szarości, brązy i beże. Teraz na salonach zobaczyć można rozmaite odcienie zieleni, błękitów, fioletów, czerwieni czy nawet różu. W typowo nowoczesnych aranżacjach wykorzystywane są także płytki w kolorach postarzanej miedzi czy zaśniedziałego lustra. Dla dodania oryginalności wnętrzu, wykorzystywane są natomiast wzorzyste płytki salonowe z motywem cementowym, hiszpańskim lub marokańskim. Pojawiają się także kafelki z kontrastowymi wzorami geometrycznymi, przestrzenne wzory florystyczne czy nawet pejzaże. Ciekawą dekoracją pomieszczenia są także płytki z rzeźbionymi wzorami 3D, które mogą rozświetlać wnętrze, załamując na sobie docierające do nich promienie słoneczne. Ostatnim trendem, cieszącym się coraz większym powodzeniem, jest odejście od tradycyjnego, kwadratowego kształtu płytek, na rzecz heksagonów, rombów, trójkątów, liści czy rybich łusek.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Niepowtarzalne aranżacje na bazie płytek salonowych

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in