Ogrzewamy łazienkę


włosy

Większość z nas nie lubi się kąpać w łazience, w której temperatura jest niższa od 20 stopni Celsjusza. Do niedawna nie mieliśmy większego wyboru ogrzewania oprócz grzejników wodnych oraz elektrycznych. Te drugie (choćby dmuchawy) służyły najczęściej dogrzewaniu pomieszczenia. W czasach obecnych wybór mamy większy, choć nadal korzystamy najchętniej z ogrzewania wodnego.

Tyle że zmieniły się wodne grzejniki zarówno pod względem wyglądu, jak i poszerzenia swojej funkcji. W zależności od wielkości pomieszczenia łazienkowego i jego umiejscowienia coraz bardziej popularne stało się ogrzewanie podłogowe, zwłaszcza elektryczne maty grzewcze.

Grzejniki wodne

Przygotowując nową łazienkę lub remontując starą raczej nikt już nie bierze pod uwagę żeliwnych kaloryferów żeberkowych – brzydkich i ciężkich. Najpopularniejsze są wodne kaloryfery drabinkowe, które jednocześnie nadają się na suszarkę. Bywa natomiast, że wodne grzejniki ścienne są zakrywane dekoracyjnymi panelami na przykład z dziurkowanego sztucznego tworzywa albo nawet szkła z jakąś grafiką.

Aby grzejnik wodny mógł pełnić rolę suszarki poza sezonem grzewczym, wtedy jest na ogół możliwość podłączenia do niego elektrycznej grzałki z termostatem. Coraz bardziej popularne stają się kolektory słoneczne, jeśli idzie o zapewnienie sobie ciepłej wody poza sezonem grzewczym.

Od jakiegoś czasu, zwłaszcza w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych do grzejników instaluje się czujniki temperatury. Niestety, wzbudzają one kontrowersje, ponieważ z jednej strony są sposoby by je oszukać, z drugiej czasem one podają… dane niezgodne z rzeczywistością.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe sprowadza się nie tylko do elektrycznych mat grzewczych, może być bowiem zastosowane również wodne i powietrzne. Natomiast wykorzystanie mat grzewczych lub specjalnych kabli pod posadzką nie na leży do sposobów najtańszych, choć do najbardziej wygodnych w obsłudze.

Zanim jednak zaczniemy instalować ogrzewanie podłogowe warto jest się zastanowić, czy będzie nam odpowiadał fakt, że w takim wypadku temperatura powietrza będzie wyższa przy podłodze i naszych nogach niż nad naszą głową. Innym mankamentem ogrzewania podłogowego jest to, że trudniej jest je naprawić (lub wymienić) w wypadku awarii, gdyż może zachodzić konieczność zrywania posadzki.

Ponadto nie zainstalujemy ogrzewania podłogowego bez wcześniejszego ułożenia w tym miejscu izolacji termicznej i przeciwwilgociowej. Przy instalowaniu podłogowego ogrzewania wodnego lub powietrznego warto polecić niedrogie rury z tworzywa sztucznego.

Zapraszamy na stronę polskiego producenta stelaży podtynkowych – kkpol.com

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
1
Win
WTF WTF
0
WTF

Ogrzewamy łazienkę

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in