Otwieranie drzwi – kluczem i bez niego


klucze

Wielu osobom wydaje się, że fach włamywacza należy do łatwych, a jedynym problemem jest wyzbycie się zasad moralnych. Oczywiście, obrona tej grupy społecznej byłaby bardzo nie na miejscu, jednak warto wspomnieć, że i oni muszą posiadać pewne dodatkowe umiejętności – przede wszystkim manualne, ale często opierające się na odpowiednim ruszaniu głową.

Otwieranie drzwi bez klucza

Internet pełen jest poradników dotyczących otwierania drzwi bez użycia pasującego do nich klucza. Można zatem pomyśleć, że nie jest to trudna sztuka. Mało tego – w samej treści tychże wielokrotnie wspominana jest łatwość takiego przedsięwzięcia. Prawda jest jednak zgoła odmienna – przeciętny człowiek potrzebuje bardzo dużo treningu zanim będzie w stanie otworzyć najprostszy nawet zamek. Jest to zresztą sztuka dla sztuki, ponieważ zwykły Kowalski nie będzie tej umiejętności potrzebował – a przynajmniej nie zamierza jej potrzebować, gdyż zapomnienie kluczy raz na jakiś czas zdarza się prawie każdemu, a wtedy można wykorzystać nowo nabytą wiedzę. Dużo łatwiej jednak mieć ze sobą zapasowy klucz – tak, by nigdy go nie zapomnieć. I problem rozwiązany jest w znacznie prostszy sposób, bez miesięcy poświęconych na treningi w stojącej na bakier z prawem sztuce.

Dorabianie kluczy

Dorabianie kluczy ma zresztą zastosowanie bardzo szerokie i nie ogranicza się tylko do pierwszego, co mamy na myśli, czyli naszego mieszkania. Całkiem przydatne może okazać się również dorabianie kluczy samochodowych – zwłaszcza wtedy, gdy dzielimy z kimś auto i nie chcemy myśleć i planować, kto z jego użytkowników będzie je następnym razem używał. Z drugiej strony jeden klucz to łatwiejsze go pilnowanie, a czasem spokojny sen może okazać się ważniejszy niż zdarzająca się tylko czasem sytuacja, w której zapomnieliśmy klucza. Decyzja powinna być rozpatrywana indywidualnie i zależnie od preferencji.

Dorabianie kluczy jest małym biznesem, a raz wyuczona sztuka nie przynosi często nowych wyzwań, dlatego możemy spodziewać się, że na miejscu będziemy mogli nie tylko wykonać kopię naszego narzędzia, ale zastaniemy także inne usługi, jak choćby naprawa obuwia. Często widywany w takich miejscach jest też zegarmistrz. Wszystko to razem może przynieść dobry zysk i zwiększa jednocześnie bazę potencjalnych klientów.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Otwieranie drzwi – kluczem i bez niego

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in