Prosty sposób na ograniczenie hałasu w domu


hałas

W każdym domu można spotkać wiele urządzeń pracujących głośno. Wśród nich warto wymienić różne modele pralek, suszarek, klimatyzatorów i wentylatorów. Podczas pracy wywołują one drgania, które przenoszone na podłogę mogą powodować niestabilną pracę lub przemieszczane się urządzenia. Aby to wyeliminować należy zastosować odpowiednio dobrane podkładki antywibracyjne. Powodują absorbowanie wibracji, co prowadzi do amortyzacji urządzenia i utrzymania jego właściwej pozycji, nawet podczas intensywnego działania. Dodatkowo prowadzi to do wytłumienia dużej części generowanego hałasu.

Kształt ma znaczenie

Podkładki antywibracyjne mogą mieć różną formę, a także mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzywa. Najbardziej skuteczne są podkładki gumowe, zwykle oferowane jako zestaw okrągłych krążków ze specjalnymi wyżłobieniami. Nie pozwalają one na ruch urządzenia, dzięki czemu eliminujemy możliwość zarysowania podłogi.

Oprócz stosowania tradycyjnych podkładek można również zaopatrzyć się w matę antywibracyjną. Jest to podkładka w większym rozmiarze, dzięki czemu może działać bardziej skutecznie od punktowego zabezpieczenia. Może mieć grubość nawet kilku centymetrów, co powoduje doskonałą stabilizację urządzenia i ograniczenie generowanego hałasu.

Uniwersalny materiał

Mata antywibracyjna może być wykonana z gumy, podobnie jak zwykłe podkładki. Jednak można kupić również wersję wyprodukowaną z pianki amortyzującej. Jest to materiał termoplastyczny, bardziej miękki o niskiej sprężystości. Mimo to zachowuje właściwości amortyzujące. Pianka nie absorbuje wody i można ją łatwo formować w różne kształty, dlatego jest często wykorzystywana w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Zwiększone bezpieczeństwo pracy

Podkładki antywibracyjne mają zastosowanie przede wszystkim podczas intensywnej pracy urządzeń, na przykład na etapie wirowania pralki. Obracający się szybko bęben generuje duże drgania, co powoduje hałas. Podkładka pochłania wibracje i urządzenie może pracować ciszej oraz w sposób bezpieczny dla otoczenia. Jest to szczególnie ważne, gry pralka jest umieszczona w miejscu o ograniczonej przestrzeni. Może się wtedy odbijać od ścian lub innych sprzętów, powodując uszkodzenia. Korzystanie z podkładek antywibracyjnych daje pewność, że nie zostanie zniszczone ani samo urządzenie, ani przedmioty znajdujące się w pobliżu.

Podkładki antywibracyjne zmniejszają też ryzyko wystąpienia awarii związanych z uszkodzeniem instalacji wodnej i elektrycznej. Rury lub przewody muszą być często prowadzone w skomplikowany sposób, co wynika z układu pomieszczeń lub zainstalowanych wcześniej urządzeń. Nawet niewielkie uszkodzenie instalacji może doprowadzić do zalania mieszkania lub zwarcia elektrycznego. Dlatego trzeba zwrócić na to większą uwagę.

Stosowanie podkładek antywibracyjnych jest metodą na uzyskanie lepszego komfortu oraz wydłużenia czasu użyteczności sprzętu. Właściwa stabilizacja zapewnia bezpieczne i bezawaryjne działanie na wiele lat. Po montażu podkładki zwykle są niewidoczne, mimo to jest to produkt niezbędny w domach i mieszkaniach.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Prosty sposób na ograniczenie hałasu w domu

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in