Wystrój i aranżacja okna tarasowego


balkon

Żaluzje są dobrym ekranem prywatności, np. na taras. Listwy można regulować tak, aby nikt nie mógł zajrzeć do środka, a światło nadal wpadało przez listwy. Do gabinetu zalecane są również rolety. Zapobiegają one oślepianiu przez słońce lub odbiciu przez monitory, ale nadal zapewniają wystarczającą ilość światła. Dlatego też żaluzje nadają się szczególnie do pomieszczeń, w których znajdują się stanowiska komputerowe.

Żaluzje lub rolety zewnętrzne to zmienne systemy ochrony prywatności i ochrony przeciwsłonecznej, których efekt ochronny osiągany jest dzięki poziomo ułożonym lamelom. Pod względem konstrukcyjnym nie ma dużej różnicy między żaluzją a roletą wenecką. Żaluzje o szerokości lameli większej niż 5 cm nazywane są żaluzjami zewnętrznymi, a węższe wersje do zastosowań wewnętrznych żaluzjami weneckimi.

Jako ochrona przeciwsłoneczna zapobiegają nagrzewaniu się wnętrz budynków mieszkalnych i użytkowych przez padające promieniowanie słoneczne. W przypadku rolet zewnętrznych często widać jeszcze ruch za oknem, podczas gdy w przypadku rolet wewnętrznych zazwyczaj nie ma to miejsca. Tym samym nie zaciemniają całkowicie tarasu, dzięki czemu uzyskuje się minimalny przepływ światła co dopełnia stylu na tarasie.

Żaluzje zewnętrzne stanowią skuteczną i efektywną ochronę przeciwsłoneczną, ponieważ przechwytują promienie słoneczne nawet przed oknem i w ten sposób zapobiegają nagrzewaniu się okien i promieniowaniu ciepła do pomieszczeń. Chronią one niezawodnie przed intensywnym promieniowaniem słonecznym i jednocześnie charakteryzują się odpowiednią izolacyjnością cieplną. Z reguły pomieszczenia zacienione przez rolety zewnętrzne są nieco chłodniejsze. Dzięki regulowanym lamelom można indywidualnie regulować dopływ światła z zewnątrz, w zależności od pory dnia i warunków oświetleniowych, nie rezygnując przy tym ze światła dziennego i widoku na zewnątrz. Rolety zewnętrzne mogą w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy wyglądu fasady budynku i poprawić jej estetykę.

Jak montuje się rolety i żaluzje?

Rolety, żaluzje i plisy na oknach i drzwiach są praktyczną pomocą dla ochrony przeciwsłonecznej i zaciemnienia. Ponieważ są one dostępne w wielu wariantach, rozmiarach i kolorach, dla każdego okna znajdzie się odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna. Większość modeli jest również łatwa w montażu. Dzięki uchwytom mocującym do ramy okiennej nie trzeba nawet wiercić otworów, aby je zamontować, ponieważ uchwyty można po prostu wsunąć i mocno przykręcić. Jeśli taki sposób montażu nie jest możliwy, zazwyczaj wystarczy wywiercić dwa otwory, aby zamocować wsporniki do ochrony przeciwsłonecznej.

Rolety zewnętrzne

Żaluzja wenecka – klasyka o wszechstronnym zastosowaniu! Służą one jako wewnętrzna ochrona prywatności i ochrona przed słońcem, a także jako element dekoracyjny. Żaluzje zachwycają swoją wszechstronnością: od błyszczących metalicznych lub aksamitnie matowych powierzchni z aluminium, PVC. Dzięki regulowanym listwom można bezstopniowo regulować dopływ światła i jasność w pomieszczeniu. Jest to zdecydowana przewaga nad roletami i zasłonami. Jest to szczególnie korzystne w pomieszczeniach wychodzących na południe.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Wystrój i aranżacja okna tarasowego

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in