Zasady doboru oświetlenia w łazience


łazienka

Łazienka jest miejscem, w którym wykonujemy codzienną toaletę, dbamy o ciało, kobiety zaś wykonują idealny i perfekcyjny makijaż. Tym samym w każdej łazience musimy mieć kilka źródeł światła. Jak wybrać oświetlenie i na co zwracać uwagę?

Jakiego oświetlenia potrzebujesz w łazience?

W każdej łazience powinno znaleźć się światło ogólne, które równomiernie oświetli całą powierzchnię. Jednakże istotne jest również dodatkowe oświetlenie obok lustra i umywalki. Aby oświetlić kabinę prysznicową, czy też wannę wystarczy nam łagodne światło, dzięki któremu kąpiel stanie się jeszcze bardziej relaksująca. Z kolei w okolicach lustra warto wybrać jasne i mocne światło, by wykonywane czynności były dokładne i pozbawione błędów.

Oczywiście oświetlenie łazienki ma jeszcze jedną ważną funkcję. Jest to funkcja dekoracyjna. W tym celu możemy zastosować świetlówki halogeny, mieszać barwy i kolory. Pamiętać należy, że wybrany przez nas typ oświetlenia musi mieć obudowę wodoszczelną. W ofercie firmy znajdziemy nowoczesne i innowacyjne lampy LED, które doskonale spełnią swoją funkcję w łazience.

Oświetlenie do idealnego makijażu

Szczególnie mocno powinno być oświetlone lustro, zaś światło musi padać na osobę, która się w nim przegląda. Dodatkowo światło powinno być jasne i nie zmieniać koloru skóry. Warto, więc zamontować dwie oprawy po obu stronach lustra. Można klosze wyposażyć w żarówki o mocy 60 W. Idealnym rozwiązaniem jest również zamocowanie kilku małych lamp halogenowych, które można dowolnie obracać i regulować.

Jakiego oświetlenia unikać w łazience?

W łazience, co prawda można zamontować oświetlenie wielu typów, jednakże nie powinniśmy stosować lamp wiszących. Zbyt niskie mogą po prostu krępować swobodę naszych ruchów. Nie sprawdzają się również lampy stojące, które mogą być narażone na kontakt z wodą, a tym samym grozić porażeniem prądem.

Istotne jest również to, gdzie umieścimy nasze gniazdka. Należy umieścić je w tak zwanych wyznaczonych strefach ochronnych. Muszą być to miejsca, które są zabezpieczone przed wodą i wilgocią. Gniazdka nie mogą znajdować się bliżej od wanny czy umywalki niż na odległość 60 centymetrów. Nie można umieszczać ich poniżej brodzika, wanny, czy też umywalki.

Wybierz idealne oświetlenie dla siebie

Wybierając oświetlenie do łazienki warto mieć na uwadze nowoczesną, a zarazem przystępną cenowo ofertę firmy Tania Łazienka. W ofercie firmy znajdziemy nowoczesne i innowacyjne lampy, które doskonale spełnią swoją funkcję w łazience. Doskonale dostosujemy dzięki firmie oświetlenie, aby wystrój naszej łazienki był idealny, ale również, aby spełniał funkcję praktyczną.

Ostatnie zdanie zmienić na: Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem tanialazienka.com.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
1
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Zasady doboru oświetlenia w łazience

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in