Aranżacja nowego pokoju dziecinnego


dziecko

Kiedy nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, warto zastanowić się, jak uczcić ze swoim dzieckiem zakończenie wakacji i przygotować je do nowej pracy i nowych wyzwań. Dobrym pomysłem może okazać się przemeblowanie pokoju, które sprawi, że dziecko nie będzie mogło doczekać się przypływu nowych obowiązków – będzie mogło przecież wykonać je w pokoju o nowej aranżacji.

Remont trzeba zacząć od zastanowienia się, co w ciągu najbliższych lat będzie potrzebne dziecku do wykonywania szkolnej pracy. Trzeba też wziąć pod uwagę jego wzrost i oczywiście preferencje. Wiadomo, że w przypadku dzieci te preferencje zmieniają się szybciej niż u dorosłych, dlatego warto zapytać, co lubi, co mu się podoba, aby trafić w dziecinne gusta.

Nowe ściany dla dziecka

Należy zacząć od kolorów ścian. Można zastanowić się też, czy nie umieścić na nich tapety, np. z bohaterem dziecięcych bajek. Pokój dla dziecka powinien być możliwie jak najbardziej jasny i wypełniony światłem słonecznym tak, aby maluchowi dobrze się pracowało przy biurku. Jeśli jednak dziecko usilnie prosi, aby w pokoju znalazł się mocny kolor czerwony czy niebieski, można sprytnie spełnić tę prośbę i pomalować tak jedną ze ścian – najlepiej tę, przy której nie stoi biurko. Przy ewentualnym doborze jakichś postaci, mających pojawić się na ścianach, trzeba pamiętać o umiarze. Jeśli będzie ich za dużo, to pokój może się stać zeszpecony.

Odpowiednie oświetlenie

Wspomniane oświetlenie naturalne stanowi podstawę w każdym pomieszczeniu. Aby je dopracować, trzeba użyć dodatkowych elementów. Szczególnie istotne są lampki stojące na biurku – pozwolą na efektywne odrabianie lekcji nawet po zapadnięciu zmroku.

Miejsce gier i zabaw

Nauka to nie wszystko w przypadku dziecka, dlatego trzeba poświęcić czas na zaprojektowanie miejsca do zabaw. Zwykle takim miejscem jest dywan – na nim najlepiej układa się klocki czy stawia domek dla lalek. Dywan do dziecięcego pokoju powinien być wytrzymały i odporny na zabrudzenia, ale też poddawać się środkom do czyszczenia. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że dziecko bawi się w higienicznych warunkach. Warto też pomyśleć o tym, jaki jego kształt umożliwi dobrą zabawę – jeśli będzie miał długie włosie, to może być trudniej utrzymać domek z klocków.

Pokój dla dziecka jest czymś innym niż pokój dla dorosłego. Trzeba wychodzić z takiego założenia, kiedy chce się go wyremontować i przygotować na nowe wyzwania.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Aranżacja nowego pokoju dziecinnego

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in