Powrót do szkoły


dziecko

Wakacje w pełni, jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Niedługo dzieci i młodzież czeka powrót do szkoły. Dla uczniów i ich rodziców koniec wakacji to okres mieszanych emocji. Tęsknimy za ciepłymi, słonecznymi dniami spędzonymi na plaży, na całodniowych wędrówkach, za słodkim lenistwem, letnim luzem, beztroską, swobodą i swawolą, dłuższym snem. Z drugiej strony letni odpoczynek i wakacyjny luz nie może trwać wiecznie.

Jak bezboleśnie przeżyć powrót do szkoły?

Niektórzy uczniowie cieszą się na powrót do szkoły, cieszą się, ze znów spotkają się ze swymi koleżankami i kolegami. Inni stresują się i bardzo przeżywają koniec wakacji. Ciężko im przejść do nowej rzeczywistości, zmienić tryb życia, zmierzyć się znowu ze szkolnymi obowiązkami. Znowu trzeba będzie wcześniej wstawać, odrabiać prace domowe, uczyć się, przygotowywać się do sprawdzianów i kartkówek.

Powrót do szkoły wcale nie musi być trudny. Przecież początek roku szkolnego to nie koniec świata. Za 10 miesięcy znowu będą wakacje. W ciągu roku szkolnego też będzie wiele okazji do odpoczynku. Weekendy, długie weekendy, przerwy świąteczne, ferie zimowe – wolnych dni będzie sporo. Trzeba tylko umieć je prawidłowo wykorzystać. Ciepłe jesienne weekendy warto spędzać na świeżym powietrzu, zimą warto zaplanować wyjazd na narty. Wiosenne majowe i czerwcowe weekendy to także okazja do wycieczek za miasto, wyjazdów na łono natury.

Zakupy do szkoły

Powrót do szkoły kojarzy się każdemu z zakupami szkolnymi. Nowe podręczniki szkolne, zeszyty, przybory szkolne sprawią, że powrót do szkoły nie będzie aż taki straszny. Zakupy do szkoły szczególnie sprawiają radość młodszym dzieciom, widok i zakup kolorowych zeszytów z motywami z bajek, plecaków piórników, długopisów, kredek, flamastrów i innych przyborów szkolnych to spora zachęta do powrotu do szkoły. Większość dzieci posiadających już wyprawkę na nowy rok szkolny nie może się doczekać, kiedy pochwali się nowym nabytkiem przed kolegami i koleżankami z klasy.

Pod koniec wakacji warto wcześniej kłaść się spać i nieco wcześniej zaczynać dzień. Wtedy poranne wstawanie do szkoły nie będzie aż takie straszne. Dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego warto przygotować sobie ubrania. Jeżeli do szkoły dojeżdżamy, należy zaplanować dojazd do szkoły. Jeżeli to ma być dojazd autobusem, należy sprawdzić, o której godzinie odjeżdża, by w dniu rozpoczęcia roku szkolnego uniknąć stresu i nerwowego szykowania się do szkoły.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Powrót do szkoły

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in