W czym kąpać niemowlaka?


ręcznik kąpielowy dla dzieci

Kąpiele malutkiego dziecka, szczególnie dla niedoświadczonych do tej pory rodziców, mogą być początkowo nieco stresujące. Wszystko chcemy bowiem wykonać prawidłowo, aby nie zrobić krzywdy naszemu maluchowi. Podstawowym pytaniem zawsze jest to, w czym najlepiej kąpać niemowlaka?

Wanienka czy wiaderko do kąpieli niemowlaka?

Najbardziej tradycyjnym sposobem kąpieli niemowlęcia jest mycie go w specjalnej wanience. Tego typu sprzęt używany jest od lat i wciąż cieszy się wśród rodziców dużą popularnością. Alternatywą dla niego jest specjalistyczne wiaderko do kąpieli najmłodszych dzieci. Ten sposób mycia niemowlaków staje się coraz bardziej znany, a dodatkowo jest polecany przez ekspertów. Kluczowa jest przede wszystkim jedna kwestia – dziecko w wiaderku do kąpieli przybiera pozycję bardzo podobną do tej, w jakiej przebywało w brzuchu mamy. To powoduje, że maluchy podczas mycia ich są zdecydowanie spokojniejsze, mniej płaczą, a sama kąpiel staje się dzięki temu bardzo przyjemną czynnością. W wanience maluchy zwykle marudzą, ponieważ najczęściej kładziemy je tam na plecach, co powoduje, że dziecko nie ma orientacji, co się z nim dzieje. Znajduje się tyłem do wody i nagle działa na nie zupełnie nowy bodziec. Nic dziwnego, że może to wywołać u tak małego dziecka pewien dyskomfort, który będzie chciał zamanifestować swoim rodzicom. Należy pamiętać jednak, że w przypadku kąpieli dziecka w wiaderku cały czas trzeba podtrzymywać jego główkę, ponieważ nie jest ona jeszcze na tyle stabilna, aby maluch mógł samodzielnie ją utrzymywać. Wiaderko jest ponadto rozwiązaniem na dość krótki czas – dziecko szybko z niego wyrasta (najczęściej w drugiej połowie pierwszego roku życia). Wanienka posłuży nam zdecydowanie dłużej.

Ręcznik kąpielowy dla dzieci – jaki wybrać?

Przy kąpieli niemowlaka ważne jest nie tylko to, w czym go myjemy, ale również to, jakim ręcznikiem osuszymy później nasze dziecko. Należy o to dokładnie zadbać, ponieważ tak małe dzieci bardzo szybko się wyziębiają, co może doprowadzić do pogorszenia się stanu ich zdrowia. Przede wszystkim warto skupić się na odpowiednim rozmiarze. Ręcznik kąpielowy dla dzieci najmłodszych powinien mieć wymiary nie mniejsze niż 100×100. Na początku z pewnością będzie on nieco za duży dla naszego malucha, jednak dziecko bardzo szybko rośnie, dlatego też warto zdecydować się na większy rozmiar. Ręcznik kąpielowy dla dzieci powinien być wykonany z materiału, który dobrze absorbuje wodę. Dla niemowlaka warto wybrać ręcznik z kapturkiem, który ochroni wrażliwą głowę przed zbytnią utratą ciepła.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

W czym kąpać niemowlaka?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in