Filmowy poradnik dla młodych twórców


film

Kochasz film i chcesz stać się rozpoznawalnym w świecie kina twórcą? Marzysz o karierze na miarę Oskara? Możesz realizować swoje marzenia i jak młodzi polscy artyści podbijać serca widzów na całym świecie.

Przemysł filmowy nie jest łatwym i dającym spocząć na laurach „światem” i niestety rządzi się własnymi prawami. Z tego względu startując na rynku jedynie z odrobiną wiedzy i ogromną ilością pasji niewiele osiągniesz, jeżeli nie trafisz na doświadczonych nauczycieli, którzy pokażą Ci, jak poruszać się w zawiłym labiryncie planu filmowego.

Film, który oglądasz w kinie, w niczym nie przypomina tego, który powstawał przez wiele miesięcy wytężonej pracy scenarzystów, reżysera, aktorów, dźwiękowców, osób odpowiedzialnych za światło w filmie czy osób odpowiadających za efekty specjalne. Dlatego właśnie, jeżeli chcesz tworzyć i brać udział w tworzeniu filmów musisz rozpocząć swoją drogę od obrania odpowiedniego kierunku kształcenia, który pozwoli Ci realizować indywidualne pasje i jednocześnie nauczyć się współpracy z osobami odpowiadającymi za poszczególne etapy tworzenia filmów.

Robić filmy może każdy, jednak nie każdy film zyska uznanie swoich odbiorców i sprawi, że jego twórca osiągnie upragniony sukces. Nie ważne czy tworzysz filmy jedynie po to, aby chwalić się nimi na popularnych portalach, czy chcesz osiągnąć światowy sukces – bez odpowiedniego przygotowania nie osiągniesz swoich celów i jedynie staniesz się więźniem własnej pasji, której nie będziesz w stanie rozwijać. Jeżeli chcesz tworzyć dźwięk w filmie, zajmować się oświetleniem planu lub montażem, bądź grać Oskarowe role zacznij od szlifowania warsztatu i nauki, która zapewni Ci dobry start na trudnym i wymagającym rynku pracy!

Jak rozpocząć pracę filmowca?

Na początku każdej drogi zawodowej jest edukacja. Bez odpowiedniego przygotowania teoretycznego oraz doświadczenia zdobytego podczas pracy na planie niewiele osiągniesz! Dlatego, zanim zaczniesz marzyć o międzynarodowej karierze i tworzyć własne dzieła filmowe koniecznie zadbaj o swój warsztat, wybierając szkołę filmową, która zapewni Ci możliwość obcowania ze sceną filmową nie tylko od święta!

Zanim wybierzesz drogę edukacji i zapiszesz się do szkoły filmowej, sprawdź, czy oferuje Ci ona możliwość kształcenia na kierunkach zgodnych z Twoimi pasjami i zainteresowaniami, gdyż tylko wówczas nauka sprawi Ci prawdziwą przyjemność. Początki mogą nie być proste – niestety większość szkół filmowych zapewnia jedynie ograniczoną ilość miejsc, więc koniecznie dobrze przygotuj się do egzaminów i daj z siebie wszystko na etapie rekrutacji.

Jeżeli zastanawiasz się jeszcze, którą szkołę filmową wybrać i wahasz się pomiędzy znanymi placówkami państwowymi i szkołami filmowymi niepublicznymi nie musisz kierować się jedynie historią danej placówki. Doskonały poziom nauczania, możliwość spędzania wielu godzin na planie oraz dostęp do najnowszej generacji sprzętu filmowego, a także ciągły kontakt z Mistrzami polskiego oraz zagranicznego kina zapewni Ci Akademia Multi Art, która mieści się w Krakowie. Wejdź na stronę akademiamultiart.pl i sprawdź zasady rekrutacji oraz dostępne możliwości kształcenia na kierunkach stacjonarnych i niestacjonarnych, a także ofertę kursów i warsztatów kierowaną zarówno do początkujących, jak i już praktykujących filmowców. Wybiegając edukację pod okiem doświadczonych i słynących z wielu sukcesów wykładowców oraz możliwość zdobywania cennego doświadczenia już od pierwszych dni nauki, zyskasz więcej, niż stawiając jedynie na teoretyczne podejście do kształcenia niektórych szkół publicznych!

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Filmowy poradnik dla młodych twórców

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in