Już w kilkuset urzędach możesz zapłacić kartą lub smartfonem!


biznes

Polskie urzędy stają się coraz bardziej nowoczesne i przyjazne, wprowadzając rozwiązania, które ułatwiają życie Polakom. Jednym z nich jest możliwość dokonywania opłat za czynności administracyjne bez użycia gotówki – za pomocą terminali płatniczych POS i usługi WebPOS Paybynet, która z kolei umożliwia płacenie przy użyciu smartfona. To efekt współpracy Ministerstwa Rozwoju i KIR.

Dzięki prowadzonemu od kwietnia br. ogólnopolskiemu Programowi upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej już teraz nie trzeba mieć przy sobie gotówki, aby zapłacić w urzędzie. W kilkuset urzędach, które zgłosiły się do Programu, możemy skorzystać z dwóch form płatności bezgotówkowych – za pomocą karty płatniczej lub smartfona.

Bezpieczne płatności mobilne

WebPOS Paybynet to usługa, która wykorzystuje infrastrukturę systemu szybkich płatności internetowych Paybynet, którego operatorem jest KIR. Dzięki usłudze możliwe jest regulowanie opłat w urzędach administracji publicznej za pomocą smartfona.

Obecnie z płatności mobilnych WebPOS Paybynet mogą korzystać klienci banku Pekao SA, którzy są użytkownikami aplikacji PeoPay, a także klienci banku PKO BP, za pomocą usługi BLIK. Do realizacji transakcji wystarczy jedynie smartfon z zainstalowaną aplikacją banku. Klient nie musi więc biegać do okienka kasowego, aby uiścić opłatę, ponieważ wszystkie czynności urzędowe może załatwić w jednym miejscu  – http://www.paybynet.pl/dla-administracji/platnosci-internetowe-dla-administracji/

Proste rozwiązanie dla posiadaczy smartfonów

WebPOS Paybynet stanowi wirtualny odpowiednik tradycyjnego terminala płatniczego, tzw. POS-a (point of sale). Jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Wystarczy, że urzędnik zaloguje się do systemu przez stronę internetową i we właściwych okienkach wpisze dane płatnika. Następnie poprzez system WebPOS Paybynet może przesłać bezpośrednio do aplikacji PeoPay lub banku PKO BP prośbę o akceptację płatności. Klient musi jedynie zatwierdzić transakcje kodem ePIN na swoim smartfonie. Cały proces zajmuje zaledwie kilkanaście sekund.

Płatności kartą

W ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej urzędy, które zgłoszą się do Programu, są bezpłatnie wyposażane także w terminale płatnicze POS. To takie same terminale, jak te, z których na co dzień korzystamy, np. podczas zakupów w sklepie. Dzięki współpracy KIR i Ministerstwa Rozwoju, w placówkach, które dołączyły do programu, możemy opłacić sprawę urzędową za pomocą karty płatniczej lub z wykorzystaniem kodu BLIK na smartfonie, jeśli nasz bank udostępnia tę usługę. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które tak samo jak płatności mobilne WebPOS Paybynet, wprowadzają do polskich urzędów nową jakość.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Już w kilkuset urzędach możesz zapłacić kartą lub smartfonem!

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in