Przelew na zagraniczne konto za pomocą kantora internetowego


kasa

Używanie karty płatniczej, przelewów internetowych czy kodów blik stało się bardzo popularnym sposobem płatności. Płatności dokonywane za granicą np. podczas wakacji coraz częściej wymagają od nas przewalutowania pieniędzy. Wykonując takie przelewy ponosimy koszty zarówno związane z wymianą waluty jak i transakcją. Są jednak sposoby na zmniejszenie kosztów takich przelewów, jednym z nich jest otwarcie rachunku walutowego. Czy takie konto jest opłacalne i jak wykonywać przelewy zagraniczne z polskiego konta?

Przelewy zagraniczne wykonać możemy za pomocą dwóch typów. Jeden z nich to tak zwany typ SEPA, który może zostać zrealizowany jedynie na terenie Unii Europejskiej i kilku krajach po za jej obszarem np. w Norwegii.  Jego koszt nie wyniesie więcej niż 10 zł, a zaksięgowany zostaje po około dwóch dniach roboczych. Z powodu tego, iż przelewy SEPA przeznaczone są do realizacji w Europie – dedykowane są tylko walucie euro.

Możemy zatem wysłać przelew z konta złotówkowego na konto zagraniczne, na którym obowiązuje euro. Jeśli jednak chcemy wykonać przelew w innej walucie, wówczas do dyspozycji mamy kolejny typ, a mianowicie – SWIFT. Jest co prawda nieco droższy, ale za to obejmuje wszystkie strefy walutowe. Korzystając z tego sposobu, znacznie przyspieszymy także realizację przelewu, posiadamy również funkcję przeniesienia kosztów transakcji na odbiorcę, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Najpopularniejszym jednak sposobem na wymianę walutową pozostają wymiany w banku. Zapewniają nam pewność i bezpieczeństwo, jednak przez bardzo wysoką marżę narzuconą przez banki metoda ta jest najdroższą z dostępnych. Ze względu na mało atrakcyjne kursy w banku oraz ryzyko związane z wymianą walutową w stacjonarnym kantorze, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z e-kantorów.

Wymiana w takim serwisie jest całkowicie bezpieczna i znacznie tańsza niż w banku, są więc doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kantorów, szczególnie jeśli żaden z nich nie znajduje się w naszej okolicy.  Wymiana waluty w e-kantorze związane jest z posiadaniem konta walutowego, jest więc najbardziej opłacalna dla tych, którzy regularnie korzystają z transakcji w konkretnej obcej walucie.

Materiał opracowany we współpracy z kantorem internetowym Trejdoo.com.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Przelew na zagraniczne konto za pomocą kantora internetowego

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in