Wkład własny przy kredycie hipotecznym – co warto wiedzieć?


dom

Jeszcze w roku ubiegłym wkład własny wynosił 15% wartości nieruchomości. Od 2017 roku wynosi on od 10 – 20%. Klienci szukają często innych rozwiązań, które pozwolą im na zaciągnięcie kredytu bez wpłaty wkładu własnego. Sprawdź co powinieneś wiedzieć o wkładzie własnym. Skąd go pozyskać? Czy tylko pieniądze mogą być wkładem własnym?

Co jeśli nie mamy pieniędzy?

Dla wielu banków osoba zaciągająca kredyt hipoteczny, to doskonały klient. Niestety nie każdy posiada pieniądze na sfinansowanie wkładu własnego. W takim wypadku banki rozwiązują ten problem na podstawie „ubezpieczenia niskiego wkładu własnego”. Jest to coraz bardziej popularna opcja i dostępna w coraz większej ilości banków. Polega to na ubezpieczaniu przez bank brakującej kwoty, a osoba spłacająca kredyt ponosi dodatkowy koszt wliczony w całkowite oprocentowanie kredytu.

Jedną z opcji pozyskania pieniędzy jest pożyczka gotówka. Daje szybki zastrzyk pieniędzy ale niesie za sobą konsekwencje w postaci ryzyka niewywiązania się ze spłaty, gdyż są one znacznie wyżej oprocentowane, niż kredyty hipoteczne. To dość mocne obciążenie budżetu domowego i ma krótki okres kredytowania. Zaciągając pożyczkę gotówką trzeba liczyć się z tym, że banki mogą odmówić udzielenia kredytu hipotecznego. Nie należy więc pochopnie podejmować decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania, gdyż może rozwiać to nasze marzenia o posiadaniu własnego mieszkania.

Najciekawszą formą pozyskania pieniędzy są pożyczki z zakładowej kasy firmy. Mogą na nią liczyć osoby pracujące w dużych firmach. Dużym plusem jest opcja długoterminowej spłaty. Największą zaletą zaciągnięcia takiej pożyczki jest to, że nie jest ona oprocentowana, a zaciągnięcie jej nie widnieje w Biurze Informacji Kredytowej.

Co oprócz gotówki?

Jak się okazuje wkładem własnym nie muszą być tylko pieniądze w gotówce czy na koncie bankowym. Banki mogą przyjąć również zaliczki wypłacane deweloperowi czy zbywcy mieszkania jako wkład własny. Również udokumentowane koszty budowy czy zakupione materiały budowlane, a nawet uzbrojenie miejsca, gdzie wznoszony będzie budynek.

Jako wkład własny pry kredycie hipotecznym można użyć działki, na której będzie budowany dom. Kredytobiorca musi być właścicielem danej działki.

Kolejną możliwością jest zabezpieczenie inną nieruchomością. Wystarczy, że jesteśmy w posiadaniu drugiego mieszkania, a otrzymamy od banku pozytywną decyzję kredytową. Mieszkanie może być również własnością osób bliskich jak np. rodziców kredytobiorcy. Warunkiem jest, aby wartość posiadanego mieszkania przewyższała wartość wkładu własnego.

Oferty kredytów hipotecznych porównasz na: http://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.

Mieszkanie dla Młodych

Warto skorzystać z tej opcji ponieważ może to rozwiązać Twój problem związany ze sfinansowaniem wkładu własnego. Aby skorzystać z tego programu kredytobiorca jak również nieruchomość muszą spełniać wiele warunków. Dla osób bezdzietnych dofinansowanie wynosi około 10% wartości nieruchomości, a dla kredytobiorców wychowujących przynajmniej jedno dziecko, będzie ono przynajmniej o połowę wyższe. Program potrwa do końca 2018r.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Wkład własny przy kredycie hipotecznym – co warto wiedzieć?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in