Czym jest drukarka 3D?


drukarka

W telewizji, internecie, czy czasopismach często słyszymy lub czytamy o nowoczesnych drukarkach 3D, które zmieniają przyszłość medycyny, mody i kultury, i wielu innych dziedzin nauki przede wszystkim ze względu na swoje niezwykłe działanie. Czym dokładnie jest drukarka 3D? Dlaczego warto wiedzieć o niej więcej? Jak może zmienić naszą przyszłość?

Drukarka 3D pozwala nam wydrukować prototyp ubrania, organów wewnętrznych, czy innego produktu, w prosty sposób. Wprowadzamy projekt do komputera i za pomocą różnych materiałów (metal, plastik, papier, ceramika) drukujemy przedmiot. Upraszczając, dzięki niej możemy w zaciszu mieszkania stworzyć sobie, na przykład czapkę, książkę, czy nawet kubek do kawy. Jest to niezwykłe, nowe odkrycie w strefie technologii, dzięki któremu nasz świat może przeć do przodu.

W jaki sposób powstaje druk 3D?

Rzecz, którą chcemy otrzymać w formie 3D projektujemy w specjalistycznym programie graficznym, który jest w pełni kompatybilny z naszą drukarką. Później wysyłamy go do druku, a sprzęt drukuje go w 3D, w następujący sposób:

  • drukowane zostają warstwy danego przedmiotu, w taki sposób, że sprzęt nakłada je na siebie,
  • po ukończeniu drukowania pierwszej warstwy, rozpoczynane jest tworzenie kolejnych i tak do powstania całokształtu projektu.

Co może nam oferować drukarka 3D?

Drukarka 3D z całą pewnością zmieniła przyszłość praktycznie wszystkich stref naszego życia. Zaczynając od mody, a kończąc na medycynie. Dzięki niej, w niedalekiej przyszłości będzie można produkować organy do przeszczepu i ratować miliony ludzi, którzy tego potrzebują. To niesamowite odkrycie, które każdego dnia jest coraz bardziej rozwijane i ulepszane.

Jednak najlepszą wiadomością jest to, że każdy z nas może mieć taką drukarkę w swoim mieszkaniu. Możemy kupić ją, na przykład na stronie ale.pl i ćwiczyć projektowanie oraz drukowanie różnych przedmiotów w zaciszu domu. Wystarczy tylko specjalny program graficzny do projektowania i materiały, dzięki którym drukarka 3D będzie mogła pracować.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czym jest drukarka 3D?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in