Sesja ślubna. Co wziąć pod uwagę podczas organizacji?


ślub

Młodej Parze zazwyczaj zaprząta głowę milion spraw organizacyjnych, jednak warto szczególną uwagę zwrócić na kwestię fotografii ślubnej.Podstawowe znaczenie ma nie tylko wybór najlepszego fotografa, ale również zaplanowanie sesji. Na czym warto się skupić?

Kiedy powinna się odbyć sesja ślubna?

Kiedy w zasadzie najlepiej zorganizować sesję ślubną? Można to zrobić już po weselu, kiedy będziemy mieli świeże pomysły, będziemy spokojniejsi i bardziej zrelaksowani. Co ciekawe, obecnie wiele osób decyduje się na sesję ślubną nawet kilka miesięcy później, ponieważ bardzo popularne są sesje zagraniczne czy sesje plenerowe nad morzem lub w górach, które wymagają odpowiedniej pogody.

Jakie akcesoria warto ze sobą zadbać?

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie sesji ślubnej z konkretnym motywem czy kolorem przewodnim. Wcześniej należy się zastanowić, jakie akcesoria mogą okazać się nam potrzebne. Wszystko zależy od tego, jaki mamy pomysł na sesję. Jeśli marzą nam się fotografie na łonie natury, można zastanowić się nad zabraniem ze sobą kolorowego kocyka lub udekorowaniem wybranego miejsca kwiatami, pomponami itp., natomiast jeżeli jesteśmy zapalonymi fanami kolarstwa, możemy wystylizować sesję z udziałem rowerów. Panny Młode – uwaga na suknię! Ile osób, tyle pomysłów na piękne zdjęcia.

O czym trzeba porozmawiać z fotografem?

Przed realizacją sesji ślubnej, warto umówić się na rozmowę z fotografem i przedstawić mu swoje oczekiwania. Czemu to takie ważne? Będzie mógł rozwiać nasze wątpliwości, jeśli niektórych pomysłów po prostu nie da się zrealizować oraz zaplanuje, jaki sprzęt musi ze sobą zabrać. Podczas sesji pomocne mogą okazać się różnego rodzaju obiektywy czy specjalna blenda. Niezbędne bywają również lampy błyskowe.

Sesja ślubna powinna być klimatyczna, swobodna i kompatybilna z naszymi charakterami. Fotografia potrafi pięknie uchwycić wszystkie uczucia, jakie towarzyszą nowożeńcom. Właśnie dlatego, trzeba się do niej skrupulatnie przygotować i zastanowić się, jak chcielibyśmy, żeby wyglądała.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
1
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Sesja ślubna. Co wziąć pod uwagę podczas organizacji?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in