Z czego są zbudowane lampy błyskowe?


aparat

Statystyki pokazują, że coraz więcej osób kupuje lampy błyskowe. Takie produkty są szczególnie często nabywane przez fanów fotografii. Zastanawialiście się kiedyś z czego składają się lampy studyjne?

Jeśli tak, to zapraszamy do przeczytania dzisiejszego wpisu, który został poświęcony właśnie tej tematyce.

Stopka

Na początek trzeba zwrócić uwagę na stopkę. Co warto wiedzieć o tym elemencie? To właśnie stopka decyduje o tym, jaki aparat będzie mógł zostać podłączony do wybranych przez Was lamp błyskowych. Trzeba podkreślić, że na rynku znajdują się elementy mechaniczne oraz elektroniczne. Na jakie z nich warto się zdecydować? Jeśli chcecie, aby lampy studyjne charakteryzowały się dobrą pracą, to warto wybrać wariant mechaniczny – wszystko dlatego, że takie elementy (nawet biorąc pod uwagę różne firmy) są ze sobą zazwyczaj zgodne. Jeśli chodzi o elektroniczne stopki to niestety często nie ma takiego komfortu. Przez to praca nie może zostać wykonywana tak, jakby życzyli tego sobie właściciele.

Głowica

Przy zakupie takich produktów jak lampy błyskowe trzeba zwrócić uwagę również na głowicę. Warto wybrać takie urządzenia, aby była możliwość manewrowania tym elementem. Chodzi przede wszystkim o obracanie oraz pochylanie. Dzięki temu łatwiej będzie pracować z tymi produktami, a zadania będą wykonywane dokładniej oraz efektywnie. Najprostsze lampy studyjne niestety zazwyczaj posiadają nieruchomą głowicę. To oczywiście oznacza, że nie można skierować tego elementu – a co za tym idzie także światła – ani w bok, ani tym bardziej do góry czy w dół.

Profesjonaliści najczęściej decydują się na lampy błyskowe z obrotową głowicą, która umożliwia zmianę położenia w pionie oraz poziomie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Należy zaznaczyć, że niektóre lampy studyjne mają ograniczony zakres swobody ruchu głowicy. Między innymi można obracać ten elementy tylko na przykład o 90 stopni. Najlepsze lampy błyskowe na rynku są pod tym względem bardzo uniwersalne. Co to oznacza w praktyce? Tutaj właściciele nie mają żadnych ograniczeń. Mogą obracać głowicę nie tylko o 360 stopni, ale również mają możliwość na pochylenie głowicy do przodu o kilka stopni, co bardzo ułatwia pracę.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Z czego są zbudowane lampy błyskowe?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in