Jak zrobić pyszne domowe drinki?


soki

Domówki nie zawsze są tak proste w przygotowaniu jak mogłoby się wydawać. Musimy zadbać o to, by każdy z gości mógł zająć wygodne miejsce, przygotować smaczne przekąski i oczywiście zapewnić kolorowe drinki. To ostatnie wydaje się być najbardziej skomplikowane. Warto więc znać kilka przepisów, które zachwycą imprezowiczów.

To nie musi być drogie

Niektórzy uważają, że przygotowanie domowych drinków wiąże się ze sporymi wydatkami. Oczywiście to zależy od tego, co chcemy podać, jednak istnieje kilka przepisów, do których możemy wykorzystać to, co mamy w domu – alkohol, soki do drinków, limonka, czy pieprz. Przed spotkaniem z przyjaciółmi warto dowiedzieć się, jaki alkohol preferują. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na rum, jeśli nikt nie tknie drinka na jego bazie. Dobry wywiad pozwoli nam szybko przygotować ewentualną listę zakupów i zaplanować drink bar na cały wieczór.

Proste przepisy

Drinki na imprezie nie powinny być zbyt skomplikowane. Doskonałym pomysłem jest stworzenie krótkich opisów każdego napoju alkoholowego, tak by goście mogli przygotowywać je sobie samemu. Możemy być pewni, że takie rozwiązanie urozmaici każdą domówkę.

Wściekły pies – będziemy potrzebować syropu malinowego, wódki, sosu tabasco oraz pieprzu. Pierwsze dwa składniki powinny być w proporcjach 1:4 (na przykład 10 ml soku na 40 ml wódki). Składniki wlewamy do naczynia w powyższej kolejności.

Kamikaze – nieco bardziej skomplikowana receptura, ale także możliwa do wykonania w domu. Składniki: wódka (25 ml), sok żurawinowy (50 ml), sok ananasowy (75 ml), napój gazowany (25 ml), plasterek pomarańczy i ananasa oraz dużo lodu. Zaczynamy od napełnienia szklanki lodem, najlepiej powyżej połowy. Później dodajemy pozostałe składniki i mieszamy. Do napoju dodajemy pomarańczę, a szklankę dekorujemy ananasem.

Żuberek imbirowy – trzyskładnikowy drink: żubrówka (45 ml), syrop imbirowy (5 ml), cynamon. Brzegi kieliszka smarujemy syropem i obsypujemy cynamonem, tworząc tak zwaną crustę. Napełniamy naczynie wódką, do której dolewamy syrop imbirowy.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak zrobić pyszne domowe drinki?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in