5 powodów, dla których warto bliżej poznać światłowód


komputer

Światłowód do niedawna był tylko prężnie rozwijającą się metodą transmisji danych. Obecnie zaczyna wchodzić do codziennego użytku i pojawia się w domach. Nic w tym dziwnego – ma naprawdę bardzo wiele zalet. Poznaj naszych 5 powodów, dla których warto zdecydować się na światłowód.

1. Sieć światłowodowa – idealna przepustowość

Największą zaletą światłowodu jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych kabli miedzianych ma ogromną przepustowość. Oznacza to, że liczba danych, które mogą naraz wędrować światłowodem, jest naprawdę ogromna. W praktyce sieć światłowodowa oznacza więc, że możesz szybciej ściągać dane, przeglądać strony i tak dalej.

Oczywiście na ostateczną prędkość wpływa nie tylko sam sposób połączenia się z siecią, ale także szereg innych czynników, jak urządzenia, którymi dysponujesz, czy liczba podłączonych do internetu sprzętów. Nie zmienia to jednak faktu, że jakość i tak zawsze będzie lepsza niż w przypadku zwykłego połączenia.

2. Idealne działanie niezależnie od pogody

Kolejną zaletą światłowodu jest to, że dzięki niemu możesz mieć idealny sygnał internetu czy telewizji nawet w czasie niesprzyjającej pogody. W przypadku kabli miedzianych wystarczy niestety silniejsza wichura, burza czy mocne opady, aby sygnał został zakłócony lub w ogóle zerwany. W przypadku światłowodu jest to niemożliwe. Na dodatek jest on odporny także na pole elektromagnetyczne. Dzięki temu możesz liczyć na zawsze idealny sygnał, nieważne, co dzieje się na zewnątrz.

3. Światłowód to przyszłość

Obserwując rozwój tej gałęzi technologii telekomunikacyjnej, można zauważyć, że wiele wskazuje na to, iż będzie to prawdziwy boom. Światłowód z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność. Pojawia się już na dużą skalę w gospodarstwach domowych i stanie się coraz bardziej popularny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sieć światłowodowa wyprze swoich poprzedników w dziedzinie telekomunikacji.

4. Bezproblemowa instalacja

Jeśli zdecydujesz się na założenie sieci światłowodowej w domu, nie musisz obawiać się remontu i demolki. Przede wszystkim z tego powodu, że założenie światłowodu nie powinno sprawiać żadnych problemów. Nie wiąże się z burzeniem ścian ani z rozkuwaniem płytek. Nie grozi ci także przekopywanie ogrodu. Instalacja jest szybka, czysta, wygodna, praktycznie bezproblemowa.

5. Odporność na wszelkie czynniki zewnętrzne

Założenie światłowodu najprawdopodobniej oznacza, że nie będziesz musiał martwić się stanem kabli przez wiele, wiele lat. Zwykłe kable miedziane, którymi jest podłączany internet, są niestety podatne na działanie czynników zewnętrznych – wysokiej wilgotności powietrza, korozji, mrozu. Światłowód natomiast jest na nie bardziej odporny, wobec czego prawdopodobieństwo, że się zniszczy, jest o wiele, wiele mniejsze. Nie musisz się więc przejmować wymienianiem elementów sieci.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

5 powodów, dla których warto bliżej poznać światłowód

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in