Jaki rodzaj chmury wybrać dla małej strony internetowej?


it

Niezależnie od tego jakiej wielkości firmę prowadzimy, warto jest dobrać odpowiednie oprogramowanie i zindywidualizować potrzeby. Tak samo dzieje się w wypadku doboru właściwego modelu chmury obliczeniowej. Dzisiejszy rynek rozwiązań systemowych proponuje szereg różnorodnych modeli. Jak jednak wybrać najwłaściwszy? Jakich błędów unikać? Jak sprecyzować nasze potrzeby?

W tym celu najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się skontaktowanie ze specjalistami z danej dziedziny. Wysokospecjalistyczną firmą, która zajmuje się chmurami obliczeniowymi jest firma bluer.pl. Dzięki zindywidualizowanemu procesowi doboru odpowiedniej metody można nie tylko zoptymalizować koszty prowadzenia ale przede wszystkim zacząć efektywniej funkcjonować i zarządzać. Każdy z modeli spełnia inne funkcje.

Niektóre modele stanowią bardziej zaawansowane usługi i przeznaczone są do współpracy na gotowych wzorach. Jak wspomniano dobierając odpowiedni model trzeba zastanowić się i przeanalizować dokładnie cel i szczegóły działania. Bowiem może okazać się, że profil naszej firmy nie wymaga zbyt rozwiniętych funkcji, a jedynie wystarczy nam profil chmury obliczeniowej, na którym bazujemy codziennie jako prywatni ludzie. W ten sposób wybór pada na najbardziej podstawową kategorię usług chmury obliczeniowej jaką jest Infrastucture as a Service. Model IaaS przeznaczony jest rozwiązaniem dla użytkowników, którzy chcą utrzymywać kontrolę nad zasobami informatycznymi firmy, lecz nie koniecznie potrzebują własną infrastrukturę.

IaaS polega na wynajęciu od dostawcy struktury IT, a więc serwerów, wirtualnych maszyn, systemów operacyjnych. Płatność określona jest na podstawie rzeczywistego zużycia. Jest to model nie tylko oszczędny w ilości zaproponowanych procesów, ale również korzystny finansowe. Jeśli firma jest mała i nie wymaga zbyt skomplikowanych rozwiązań warto jest przemyśleć założenie chmury obliczeniowej w modelu IaaS. Pracownicy z pewnością szybko zorientują się w obsłudze działania, a nam jako pracodawcą nie będą ciążyć kwoty utrzymania, bezużytecznej struktury.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jaki rodzaj chmury wybrać dla małej strony internetowej?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in