Wygoda, rozwój, cyfrowa przyszłość


pieniądze

Wygoda sprawia, że ludzie coraz częściej odwołują się do szybkości, jaką dają internetowe narzędzia. Przez internet można zrobić zakupy, można nawet zamówić jedzenie i przy tym wszystkim nie wychodzić z domu. Trudno tutaj rozważać, czy to dobrze, czy źle. Po prostu: inaczej, zgodnie z duchem czasu.

Kiedyś nie do pomyślenia było, że będzie można kupić jakiś produkt bez wychodzenia z domu – jedynie klikając myszką komputera i dokonując transakcji. Dlatego też wprowadzenie na szeroką skalę sposobu zamawiania różnego rodzaju artykułów (książek, ubrań, żywności i artykułów spożywczych) drogą elektroniczną stało się przełomem. Wielu ludzi wciąż nie rozumie tego rodzaju transakcji, jakie zachodzą między dwoma podmiotami, a one i tak się rozwijają. I nie zamierzają przestać.

Podobnie rzecz ma się z płatnościami. Nie mając przy sobie gotówki, nie można było dokonać żadnego zakupu. Natomiast dzisiaj, kiedy większość konsumentów posiada kartę elektroniczną z możliwością dokonywania płatności, problem zniknął. To oczywiście także był pewnego rodzaju szok (czy może bardziej przeskok) cywilizacyjny, ponieważ zupełnie zmieniło to patrzenie na pieniądze i płatności.

Można mniemać po tym, co dzieje się już od wielu lat i jak rozwijają się świat oraz ludzie, że czeka nas cyfrowa przyszłość (pełna zagrożeń i możliwości jednocześnie). Przecież już dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez mediów społecznościowych, urządzeń mobilnych, chmur obliczeniowych i innych tego typu narzędzi, zatem czego się spodziewać za parę lat? Dzięki takim udogodnieniom zmienia się charakter i kultura pracy. Zmieniają się również zwyczaje zakupowe, nie wspominając o sposobie komunikowania się z ludźmi z całego świata.

Obecnie świat stoi przed nowym wyzwaniem. Są nim bitcoiny, czyli kryptowaluta. To temat wciąż rozwijający się, dlatego trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jak stosowanie bitcoinów będzie wyglądało za kilka lat. Jedno jednak jest pewne – są one przyszłością walut, a być może nawet przyszłością płatności. Mimo że kryptowaluta nie podlega prawom banków, to można już mieć konto osobiste, gdzie będzie się gromadzić swoje bitcoiny.

Rozwój to nie tylko zagrożenia, ale i wiele możliwości. Warto patrzeć w przyszłość i korzystać z tego, co daje teraźniejszość. Korzyści, jakie wynikają z narzędzi cyfrowych, elektronicznych są ogromne, a tworzone po to, aby korzystali z nich ludzie. Oczywiście, wiąże się to z wygodą, ale rozważne korzystanie z dogodności nie sprawi, że możliwości elektroniczne wydadzą złe owoce.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Wygoda, rozwój, cyfrowa przyszłość

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in