A czy Ty masz swój ulubiony sklep z parasolkami?


parasol

Niepowtarzalny i funkcyjny gadżet pełniący rolę ochronną i ozdobną. Dobrze znany w kulturze od czasów starożytnych, ochraniał damy przed słońcem, w nowoczesnej formie pełni rolę super ciekawej zabawki dla dzieci. Sklepy z parasolkami cieszą się szeroką ofertą dla każdego.

Od kultowej piosenki „Deszczowej” po liryczne teksty Rihanny napełnione symboliką. Na pewno pamiętasz szalonego naukowca z filmów o podróżowaniu w czasie, który użył parasola do zwabienia pioruna. Parasol niby zwykły przedmiot, a przykuwa uwagę i może być także podkreśleniem niecodziennej stylizacji w modzie.

Ach! Parasole…

O historii parasoli pisaliśmy już na naszym blogu. Pełniąc szerokie funkcje, akcesoria te wracają do łask w postaci parasoli przeciwsłonecznych dla najmłodszych. Hitem sezonu 2019 w sklepie z parasolami są modele, które zmieniają swój kolor pod wpływem deszczu. O ile potężne, ogrodowe parasole szyte są z tkanin płóciennych, parasolki dostosowane do niepogody wykończone są surowcem z włókien syntetycznych. Trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez parasola na naszej szerokości geograficznej. Stopniowa minimalizacja parasolek umożliwiła stworzenie super niewielkich rozwiązań, które mieszczą się w kieszeni czy damskiej torebce. Szybko składane, posłużą w razie nagłego deszczu.

Parasolka jako wykończenie codziennej kreacji

Tak, jak na paryskich wybiegach u kobiet na ulicach nie braknie modnych parasolek dobranych kolorystycznie do całości ubioru. Najbardziej znane marki galanterii skórzanej i dodatków postawiły na znane wzory cechujące niegdyś przynależność do wysoko postawionych rodów. Z biegiem czasu nabrały nieco innego charakteru przeobrażając się w synonim jakiejś marki – wizualnie wiesz, w czym kto się nosi. Tym samym w sklepach z parasolami znaleźć możesz modele parasolek w najbardziej rozpoznawalne wzory światowych marek takich jak Burberry czy Vichy. Kolorowe magazyny prezentują zestawienia parasoli z obuwiem i płaszczami deszczowymi w podobnych barwach.

Zabawne rozwiązania dla najmłodszych

Kto nie widział śmiesznych mini parasolek dla dzieci w kształcie żabki, czy kraba. Wymyślono nawet takie parasolki dla małych, które założyć możesz szkrabowi na głowę jak kapelusz. Być może nie jest to praktyczne rozwiązanie i parasolka co chwila będzie spadać – ale czy dzieci tak właściwie rzeczywiście unikają deszczu?

Wracając do parasolek dla dzieci. Jeśli kupujesz przeciwsłoneczny parasol do wózka, poszukaj takiego modelu, który uszyty będzie z atestowanej dzianiny bezpiecznej dla dziecka. Mechanizm rozkładania powinien mieć solidną blokadę, by uniemożliwić przycięcie małych paluszków.

Wygoda w ogrodzie

W sklepach z parasolami dostrzec można wiele nowości w konstrukcji tego przydatnego akcesorium. Od kiedy weszły w życie podwyższone zasady bezpieczeństwa, producenci zaczęli prześcigać się w wymyślaniu nowoczesnych mechanizmów, które zapobiegają przewracaniu oraz wyrywaniu parasoli podczas nagłego załamania pogody.

Nowoczesne parasole spotkać można już w restauracyjnych ogródkach i barach. Doceniane są także przez placówki typu przedszkola i szkoły. Mocna konstrukcja osadzona na solidnym trzonie, szerokie zadaszenie przy zachowaniu najwyższych standardów. Pełna ochrona przed słońcem dzięki zastosowaniu tkanin UV.

Wraz z postępującą urbanizacją decydujemy się coraz częściej na montaż parasoli na balkonach i tarasach. Nie ma wyjątków – te konstrukcje muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. W przypadku jakiejkolwiek usterki mogą zagrozić bezpieczeństwu i życiu ludzi. Roztrzaskane na wietrze niestabilne elementy mogłyby wyfrunąć na okoliczną jezdnię i chodnik – tworząc realne zagrożenie w ruchu drogowym. W przeszłości podobne zdarzenia miały już miejsce, dlatego należy podejść do tematu bardzo roztropnie. Przeszukując sklepy z parasolami postaw na marki cechujące się doświadczeniem na rynku oraz patentami. Warto, by konstrukcje ich parasoli posiadały niezbędne atesty bezpieczeństwa, a same podzespoły produkowane były tylko z materiałów najwyższej jakości.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

A czy Ty masz swój ulubiony sklep z parasolkami?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in