Impreza rodzinna – w domu czy lokalu?


impreza

Zaplanowanie i organizacja imprezy rodzinnej, takiej jak komunia, chrzciny, czy rocznica ślubu to nie lada wyzwanie, szczególnie jeżeli posiadamy dość dużą rodzinę. Coraz częściej przyjęcie w domowym zaciszu zastępujemy rozwiązaniem, jakim jest organizacja imprez w lokalu. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na to rozwiązanie i czy warto zamienić mieszkanie, na restaurację świętując tak ważne dla nas wydarzenia?

Impreza rodzinna w domu – czy warto?

Imprezy rodzinne organizowane w domu nie bez przyczyny coraz bardziej tracą na popularności. Oczywiście jest to oszczędność pod kątem finansowym, jednak faktem jest, że decydując się na samodzielną organizację przyjęcia w domowym zaciszu, będziemy mieć ręce pełne roboty. Impreza rodzinna w domu wiąże się z koniecznością zaplanowania wszystkich posiłków, samodzielnego zrobienia zakupów, przygotowania dań, a później także zaserwowania gościom wszystkich posiłków znajdujących się w menu. Zazwyczaj gospodarze imprez odbywających się w domu nie mają zbyt wiele czasu na zjedzenie posiłku z gośćmi, czy towarzyskie rozmowy, ponieważ prawie każdą minutę wypełnia im dbanie o oprawę przyjęcia i komfort gości. Po zakończonej imprezie odbywającej się w domu czeka nas również samodzielne sprzątanie, co w przypadku dużej liczby gości może być bardzo czasochłonne i męczące. Imprezy rodzinne w domowym zaciszu co prawda są tańsze, ale są również znacznie bardziej stresujące z uwagi na nakład pracy i fakt, że nie wszystko może pójść po naszej myśli.

Zalety imprezy rodzinnej w lokalu

W związku z tym, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie “impreza w domu, czy w lokalu?” warto przyjrzeć się plusom i minusom wynikającym z przyjęć organizowanym w restauracjach i salach bankietowych. Imprezy okolicznościowe w lokalu bez wątpienia posiadają wiele zalet, wśród których wyróżnić możemy tę, że jako organizatorzy przyjęcia będziemy mogli skupić się na byciu z naszymi gośćmi i przeżywaniu z nimi tak ważnych dla nas i naszych bliskich chwil, bez martwienia się o oprawę imprezy. Wybierając świętowanie na sali bankietowej, nie musimy przejmować się zakupami, gotowaniem, obsługą gości i sprzątaniem po przyjęciu. Wybierając dobrą restaurację, jesteśmy również pozbawieni zmartwień związanych z jakością i smakiem serwowanych potraw.

Czy impreza rodzinna w lokalu posiada jakieś wady?

Czy imprezy rodzinne w restauracji mają jakieś minusy? Z pewnością do wad tego rozwiązania możemy zaliczyć nieco wyższe koszty imprezy, jednak spokojna głowa i cudowne wspomnienia z uroczystości są w zasadzie bezcenne. Wiele osób obawia się również o to, czy uda im się znaleźć miejsce, w którym rodzinna impreza będzie wręcz niezapomnianym przeżyciem, szczególnie jeżeli w grę wchodzi organizacja imprez okolicznościowych pod Warszawą. Warto wziąć pod uwagę sale bankietowe, które oferują nie tylko smaczne posiłki, ale również dodatkowe atrakcje, doskonałym przykładem jest EVA Park Life & SPA w Konstancinie Jeziornie, gdzie po przyjęciu można oddać się odpoczynkowi w SPA, czy kąpieli w basenie solankowym.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Impreza rodzinna – w domu czy lokalu?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in