Kolokacja – czym kierować się podczas doboru firmy?


serwerze

Kolokacja jest usługą polegającą na przekazaniu firmie zewnętrznej serwerów do specjalnych, przeznaczonych do tego pomieszczeń – serwerowni. Serwerownia zapewnia optymalne warunki pracy serwerów – klimatyczne, bezpieczeństwa oraz, co dla serwerów bardzo istotne, szybki dostęp do Internetu. Usługa kolokacji gwarantuje niezawodność serwerów, co jest niezwykle istotne dla firm potrzebujących niezawodnych łączy do Internetu, np. sklepów internetowych.

Kolokacja zapewnia również szereg innych korzyści. Decydując się na nią, firma nie ponosi kosztów stworzenia i utrzymania własnej serwerowni, ponadto z usługi skorzystać można natychmiast, w przeciwieństwie do tworzenia firmowej serwerowni. Dodatkowo, firma zewnętrzna zapewnia konieczne wsparcie techniczne.

Usługa kolokacji, oferowana przez konkretną firmę, powinna wyróżniać się na tle konkurencji doświadczeniem, stosowaniem najnowocześniejszych technologii oraz fachową obsługą zapewnianą przez specjalistów. Przykładowo jeden z operatorów sieci telefonii komórkowej posiada Centrum Danych, znajdujące się w Piasecznie działające nieprzerwanie od 14 lat. Dzięki zdobytemu doświadczeniu Centrum Danych nieprzerwanie pozostaje liderem rozwiązań technologicznych na rynku. Taka oferta kolokacji zapewnia także pomoc i wsparcie techniczne ze strony specjalistów, 24 godziny na dobę, każdego dnia.

Centrum Danych powinno stosować standaryzowane, modularne rozwiązania, co jest gwarancją kompatybilności z systemami każdej firmy. Koszty zużycia energii przez Centrum minimalizowane są dzięki zastosowaniu technologii zimnych korytarzy. Do ochrony serwerów i zawartych na nich danych wykorzystywane są zaawansowane formy zabezpieczeń i monitoringu, takie jak klatki, kamery, czujniki dotykowe, plomby. Takie centrum danych oferuje także usługi dodane (np. pomieszczenia dla administratorów), usługi typu remote hands oraz przeprowadzanie procesu relokacji.

Gwarancją jakości oferowanych w Centrum Danych są certyfikaty potwierdzające ich zgodność z normami ISO 9001:2008 oraz ISO/IEC 27001:2013. Dodatkowo, powinna być zapewnia jakość gwarantowana SLA (umową o gwarantowanym poziomie świadczenia usług).

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Kolokacja – czym kierować się podczas doboru firmy?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in