Loty tandemowe


lot

Człowiek od zawsze marzył, żeby wzbić się w powietrze i spojrzeć na świat z perspektywy mew, orłów czy małych wróbli. Chęć pobijania nie tylko lądów i mórz przez wieki prowadziła do zaskakujących i rewolucyjnych odkryć – jednak dopiero ostatnie stulecia doprowadziły do przełomu. Dzisiaj, półtora wieku później, człowiek uprawia aeronautykę dla przyjemności, jako formę rekreacji dla tych, którzy poszukują adrenaliny i mocnych wrażeń.

Kilka słów opisujących loty tandemowe

Zanim rozważymy lot paralotnią, warto poznać zasadę, dzięki której będziemy unosili się w powietrzu. Budowa opiera się na skrzydle (przypominającym spadochron), którym steruje się za pomocną linek przymocowanych do uprzęży pilota. Paralotnia wywodzi się od spadochronów szybujących. Dzięki systemowi lin możliwe jest sterowanie całym mechanizmem.

Mimo że z pozoru taki lot wydaje się niebezpieczny, dzięki przeszkolonemu pilotowi i dokładnemu zbadaniu warunków pogodowych, jakie panują nad okolicą, loty tandemowe są niezapomnianym przeżyciem pozostającym na długo w pamięci. W przypadku jakichkolwiek przeciwwskazań bądź nieprzewidzianych załamań pogody, kursy zostają przerwane albo odwołane, ponieważ liczy się przede wszystkim zdrowie pasażerów i pilotów, dopiero później rozrywka. Z tego też względu każda paralotnia wyposażona jest w zapasowy spadochron oraz szereg dodatków ułatwiających monitorowanie warunków w trakcie lotu.

W parze raźniej – loty tandemowe

Rekreacyjne i turystyczne loty są jako loty tandemowe – przeszkolony pilot zajmuje się utrzymaniem paralotni w powietrzu i sterowaniem nią podczas lot, zaś klient zostaje pasażerem, mającym swobodę ruchów. Może podziwiać piękno rozpościerającej się pod jego stopami okolicy. Cieszyć się łopoczącym wiatrem. Skokiem adrenaliny na widok odległości, jaka go dzieli od ziemi. Wyobrażać sobie nieograniczone możliwości unosząc się swobodnie w powietrzu.

Loty tandemowe Gór Żar oferują wrażenia, jakich trudno doświadczyć na ziemi. Porównywalne są ze skokiem ze spadochronem, jak w tym przypadku niewymagane jest żadne przeszkolenie a sam lot jest dużo bezpieczniejszy.

Jak się przygotować?

Przed samym lotem pasażerowie są pouczani na temat tego, jak będzie przebiegał lot, jaką wyznaczono trasę, na co powinni uważać i czego nie robić. Zasadniczo, poza stosunkowo wygodnym strojem, ze strony pasażerów niepotrzebne są żadne specjalne wymagania (z wyjątkiem przeciwwskazań zdrowotnych oraz kondycji psychicznej – stanowczo odradza się osobom z silnym lękiem próbować tego rodzaju aktywności).

Loty tandemowe mogą być świetnym elementem wspólnych wakacji, prezentem urodzinowym dla amatorów mocnych wrażeń lub niespodzianką przygotowaną w ramach firmowego obozu integracyjnego.

Nagrane loty tandemowe Góra Żar

Nie należy zapomnieć także o tym, że za zgodą pilota, który oceni, czy jest to możliwe w zaistniałych warunkach, możliwe jest uwiecznianie całego lotu w postaci filmu lub zdjęć. Jest to niezwykła pamiątka, która pozwala powrócić do kilku minut, kiedy stopy odbijają się od stałego lądu i wiszą nad ziemią w niczym nieskrępowanej przestrzeni.

Loty tandemowe – Flyingman.pl

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Loty tandemowe

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in