Sposób na sukces relacji w damsko-męskiej


związek

Jak to jest, że jedni z nas prowadzą udane życie prywatne, żyjąc w szczęśliwych, trwałych związkach, innym – mimo najszczerszych chęci, wciąż coś nie wychodzi. Jedni ciągle kogoś poznają, inni zaś narzekają na brak możliwości poznania kogokolwiek. I jedni dziwią się tym drugim. I ile ludzi, tyle opinii. Wiedza psychologiczna i badanie naukowe pokazują, że sukces w damsko-męskiej relacji opiera się na zasadzie podobieństwa, a nie przeciwieństwa. Prof. Wojciszke – polski psycholog i doktor nauk humanistycznych – uważa, że miernikiem satysfakcji w związku jest poczucie intymności, które wiąże się nie tylko z relacją fizyczną.

Dobór partnera idealnego

Na pytania o kryteria doboru idealnego, stałego partnera, odpowiadamy najczęściej: fascynacja, odwzajemniona miłość, odpowiedzialność, dojrzałość, niezawodność. „Różnice mogą być inspirujące, ale związek buduje się na zasadzie podobieństw, różnice mogą nie wytrzymać próby czasu, choć nie jest to żadnym wyznacznikiem. Jestem przekonany, że to podobieństwa są fundamentem satysfakcji i szczęścia w związku” – mówi Pan Paweł Niemiec, prowadzący biuro matrymonialne duet centrum; opinie te podzielają eksperci od komunikacji międzyludzkiej, praktycy i psychologowie. A także klienci, którzy coraz częściej odwiedzają instytucje matrymonialne w poszukiwaniu swojej drugiej połówki.

Dostępne na rynku badania i ekspertyzy dowodzą, że co ósmy singiel nie znajdzie partnera do stałego związku. Dlaczego? Bo nie potrafi dawać miłości, ale również nie potrafi jej przyjmować w sposób mądry i dojrzały. Powód? Brak akceptacji i miłości wyniesionych z domu rodzinnego, brak wzorów kobiecości i męskości, zbyt duże przywiązanie do swoich potrzeb. Możliwość wyboru życiowego partnera jest zjawiskiem stosunkowo nowym, choć nam wydaje się czymś naturalnym i nie wyobrażamy sobie, by mogło być inaczej. Fascynacja na początku znajomości znana jest głównie w społeczeństwach rozwiniętych gospodarczo i ekonomicznie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu małżeństwa aranżowane były normą, a kryterium doboru odpowiedniego partnera miało związek z wydajnością w pracy, ekonomią, zamożnością i koligacją.

Recepta na udany związek

I choć temat damsko-męskich pertraktacji jest stary jak świat, do dziś nie udało się opracować recepty na udany, szczęśliwy związek. Eksperci twierdzą, że samo znalezienie partnera nie jest równoznaczne z sukcesem, bo sukces w związku zależy od indywidualnych umiejętności interpersonalnych. W znalezieniu miłości z pewnością może pomóc profesjonalizm i… biura matrymonialne – opinie krążące w internecie potwierdzają, że klientami takich instytucji, wbrew stereotypom, nie są życiowi nieudacznicy z kompleksami i zaniżoną samooceną, lecz wprost przeciwnie – osoby, za którymi idą niemałe sukcesy w niemalże każdej dziedzinie życia.

Co wyróżnia takie biuro na tle innych, podobnych usług dostępnych na rynku usług matrymonialnych? Odpowiedzi można poszukać na internetowym forum: forumomilosci.pl. Z pewnością kluczową sprawą jest zapewnienie i ochrona danych osobowych (czasem i wizerunku), nadzór osobistego konsultanta, weryfikacja informacji o potencjalnych kandydatach, szybkość realizacji usługi oraz realne kontakty. I to wszystko pod czujnym okiem osobistego konsultanta. Czy jest to aby możliwe? Pracownicy biur przekonują, że jak najbardziej. W przeciwieństwie do usług dostępnych w internecie (portale społecznościowe, towarzyskie, randkowe, tematyczne), w których nie ma żadnej odpowiedzialności za słowa, biuro matrymonialne weryfikuje wszelkie informacje.

Biuro matrymonialne

Klient takiego biura podpisuje umowę, w której zobowiązuje się do tego, że wszelkie informacje podane na swój temat są zgodne ze stanem faktycznym, a jeśli jakaś informacja budzi niepokój wśród pracownika biura, można poprosić klienta o przedłożenie stosownych dokumentów potwierdzających daną informację. Ale to, podobno, zdarza się niezwykle rzadko. Profesjonalne biuro matrymonialne, w przeciwieństwie do usług, jakie oferuje internet, nie są bezpłatne. Kosztują od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy. Nasuwa się więc pytanie – czy klientem takiego biura może być każdy, kto zapłaci? A jeśli pieniądze nie grają roli, czy jest możliwe spełnienie każdej, najbardziej nietypowej zachcianki klienta? Pracownicy takich biur na ten temat wypowiadają się bardzo ostrożnie: „Oczekiwania każdego klienta są ważne i je szanujemy. Ale nie zawsze jesteśmy w stanie je spełnić, czasem musimy odmówić współpracy.” Zasady współżycia społecznego, moralność i etyka wyznaczają standardy pracy biur matrymonialnych.

Wydawać by się mogło, że założenie biura matrymonialnego to strzał w dziesiątkę; biznes nie należy jednak do łatwych. Na przestrzeni kilku lat co najmniej kilka takich działalności upadło; w internecie można znaleźć wiele namiarów na tego typu instytucje, jednak większość z nich nie przetrwała próby czasu i niełatwego, konkurencyjnego rynku. Istnieją też firmy, które opisują siebie jako biuro matrymonialne, ale bardziej koncentrują się na prowadzeniu zwykłego, nieskomplikowanego serwisu z ofertami. Praktyka pokazuje, że nie różnią się one niczym od typowych randkowych portali internetowych.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Sposób na sukces relacji w damsko-męskiej

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in