Wesele w stylu góralskim


wesele

Jedną z kluczowych decyzji, którą musi podjąć para młoda jest zaplanowanie przyjęcia weselnego. Mnogość rozwiązań i stylów może wiele osób przyprawić o zawrót głowy. Jednym z tradycyjnych stylów, który charakteryzują barwne stroje i staropolskie zwyczaje jest wesele góralskie. Para młoda może oczywiście połączyć nowoczesny styl np. stroju oraz tradycyjną salę weselną i staropolskie zabawy. Tak zorganizowane wesele na pewno zapadnie w pamięci gości.

Tradycyjne wesele

Wiele par młodych chce zorganizować tradycyjne wesele z dobrym jedzeniem. Długa wesele i staropolska zabawa coraz częściej przyciąga uwagę. Dla osób, które nie pochodzą z Podhala to niesamowita przygoda, która zostanie zapamiętana przez wiele lat. Warto zatem wybrać hotel, który oferuje salę góralską oraz menu w tym stylu. Spójność sali, oferowanego menu i zabawy to najlepsze rozwiązanie.

Góralskie jadło

Wesele góralskie rządzi się swoimi prawami i nie znajdziemy na nim egzotycznych dań. Obecne będą tradycyjne dania kuchni góralskiej, a uczta rozpoczyna się od zupy. Najczęściej podawana jest kwaśnica będąca symbolem podhalańskiej kuchni. W menu można umieścić również rosół gotowany na baranich kościach. W menu restauracji góralskich dostępne są również inne propozycje zup np. żurek, gulaszowa, flaki wołowe czy barszcz czerwony. Na weselu góralskim nie może zabraknąć mięsnej uczty. Para młoda może wybierać z bogatego menu wspaniale przyrządzonych dań głównych. Oprócz dań z piersi kurczaka znajdziemy na pewno bitki wołowe, zrazy wołowe, schab, żeberka w różnych sosach. Na osłodę gości czekają również desery np. lody, coctaile lub sałatki owocowe. Między posiłkami głównymi goście mogą poczęstować się pysznymi przekąskami. Do picia znajdą się tradycyjne trunki, które rozgrzeją gości nawet w chłodne dni.

Bacówka: sala weselna Łódź

Wnętrze sali weselnej https://bacowka.net.pl/ zostało zaprojektowane na Podhalu. Sala weselna została wybudowana z pali drewna, dzięki czemu zyskała góralski klimat. Każdy gość weselny poczuje się jak w górach. Na sali dostępny jest kominek opalany drewnem i grill, które nadają weselu klimat zwłaszcza w zimne wieczory. W Bacówce dostępna jest klimatyzacja, która zadba o dobre warunki do zabawy. Właściciele oferują atrakcyjne zniżki dla DJ, kamerzystów, fotografów i dzieci. Obsługa zadba o wystrój sali i umieści na stołach świeże kwiaty. Sala weselna daje możliwość zorganizowania wesela 1 lub 2-dniowego od 25 do 110 gości. Obiekt dysponuje także miejscami noclegowymi w atrakcyjnych cenach. Goście w trakcie wesela mogą korzystać z dwóch ogrodów plenerowych i parkingu na 40 aut. Bacówka to świetne miejsce na wykonanie artystycznych ślubnych zdjęć, ponieważ to doskonale zaaranżowany i zalesiony teren.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Wesele w stylu góralskim

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in