Wpływ brody na wizerunek – jak to widzi społeczeństwo?


broda

Zarost zmienia całkowicie wizerunek mężczyzny, więc nie dziwi fakt, że ma to duży wpływ na jego postrzeganie przez społeczeństwo. Niektórzy uważają, że broda to znak rozpoznawczy prawdziwych mężczyzn. Innym kojarzy się ona z brakiem dbałości o własny wygląd i zaniedbaniem. Prawdopodobnie obie te wersje są prawdziwe, ale w zależności od tego, do kogo się odnoszą. Wpływ na to miały też prawdopodobnie te lata, kiedy brody na męskich twarzach prymu nie wiodły.

Kreowanie wizerunku

Dzięki brodzie panowie mogą dodać sobie nieco lat, wyglądać na poważniejszych. I to jest jedna z zalet takiego wizerunku. Często jednak, gdy ktoś zapuszcza brodę i nie dba o nią, okazuje się, że wygląda, jakby po prostu nie zaglądał do łazienki. Takich negatywnych wrażeń trzeba się strzec, to i społeczeństwo przychylniej popatrzy w stronę brodatego mężczyzny.

Ogólnie można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach broda jest po prostu modna, więc wielu mężczyzn decyduje się na jej noszenie przez krótszy czy dłuższy czas. Poza tym pomaga odróżnić się od innych panów, ponieważ da się ją stylizować. Oczywiście tutaj wybór stylizacji ma ogromny wpływ na to, jak odniesie się do tego społeczeństwo – ci bardziej nastawieni na dynamizm i nowe rzeczy, przychylnie popatrzą w kierunku pana z dziwnie zakręconą brodą. Natomiast tradycjonaliści będą woleli patrzeć na jej odpowiednio przystrzyżoną wersję.

Lepszy wygląd

A co, jeśli ktoś po prostu wygląda lepiej w zaroście? To wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ale trzeba pamiętać, że dbanie o siebie, nawet jeśli nosi się brodę, jest możliwe! I wypada całkiem dobrze. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki przeznaczone do brody, aby można było zachwycać jej wyglądem na co dzień. Przykładem niech będą szampony i odżywki, które najlepiej zadbają o jej ułożenie. Czymże byłaby broda bez tego, co konieczne, czyli odpowiedniej stylizacji? Oprócz podstawowych elementów, jakimi są wspomniane szampony i odżywki, można też skorzystać z oferty specjalnych pomad (past, kremów itd.), a także wyposażyć się w odpowiednie akcesoria do pielęgnacji, czyli grzebienie, szczotki, ręczniki itd. Profesjonalne wyposażenie z pewnością wpłynie na pozytywne oddziaływanie na spotykanych w ciągu dnia ludzi. Bo kto powiedział, że nawet najgorliwsi przeciwnicy nie mogą zostać urzeczeni zadbanym zarostem i zmienić zdania?

Brody powracają, w różnych odsłonach, w różnych stylizacjach. Był taki czas, że ten typowo męski element wizerunku został trochę zaniedbany (czy raczej panowała moda „bez brody”), ale na ulice, do biur, a nawet na uczelnie brodacze wracają. Oby na jak najdłuższy czas.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
1
Damn
Dislike Dislike
1
Dislike
Like Like
2
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
1
WTF

Wpływ brody na wizerunek – jak to widzi społeczeństwo?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in