Jaką muzykę do samochodu wybrać?


muzyka

Nie wyobrażasz sobie jazdy samochodem bez muzyki w tle? Czy wiesz, że nie każdy gatunek muzyki polecany jest wtedy, gdy prowadzimy? Sprawdź razem z nami, czego warto słuchać w aucie, aby dojechać do celu bezpiecznie!

Grające w tle radio lub muzyka ze smartfonu lub płyty to dla wielu z nas nieodłączny element podróży samochodowych – zarówno tych wiodących do pracy i z powrotem, jak i na dłuższych dystansach. Jednak eksperci wskazują, że nie każda muzyka sprawdzi się podczas jazdy, szczególnie w trakcie trwających dłużej tras oraz tych odbywających się w nocy. Na co powinniśmy uważać?

Czego słuchać w aucie, a czego się wystrzegać?

Chyba każdy z nas chce, aby jego muzyka do samochodu odpowiadała jego gustom. To podstawa, ponieważ nikt nie chciałby podróżować z muzyką, która nam się nie podoba. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie każdy gatunek dobrze nadaje się do jazdy autem.

Badania wykazały, że najlepiej podróżować w rytm dynamicznej muzyki. Muzyka z mocno zaznaczoną linią melodyczną energetyzuje i sprawia, że czujemy się bardziej pozytywnie. Z kolei muzyka spokojna, wolna powinna być słuchana tylko na tych krótszych dystansach, ponieważ może usypiać. Gdy jedziemy autostradą lub podróżujemy nocą, taka uspokajająca muzyka może nasilać naszą senność i w związku z tym zwiększyć ryzyko wypadków.

Powinniśmy też uważać na muzykę ze zbyt wartkim rytmem – gdy jest on zbyt szybki, wtedy także istnieje ryzyko, że mimowolnie będziemy przyspieszali, chcąc dopasować się do tego rytmu.

Jak wygodnie słuchać muzyki w aucie?

Gdy chcesz podróżować bezpiecznie, pamiętaj więc o tym, że muzyka do samochodu ma duże znaczenie. Możesz samodzielnie przygotować swoją playlistę, która będzie zawierała podobające ci się utwory, które jednocześnie spełnią powyższe wymogi.

Oczywiście, możemy też słuchać radia, ale nie każdy znajdzie w nim to, na co ma ochotę. Wobec tego alternatywnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na skorzystanie z dostępnych w sieci stacji radiowych. Polskie radio internetowe Tuba.FM posiada nawet specjalne stacje radiowe, które przeznaczone są dla kierowców. Przez całą dobę grają muzykę, która doskonale nadaje się do jazdy samochodem. Radia możemy słuchać na swoim smartfonie czy tablecie – wystarczy tylko połączenie z internetem.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
1
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jaką muzykę do samochodu wybrać?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in