Dlaczego warto studiować?


studia

Po ukończeniu obowiązkowej edukacji wiele osób decyduje się na podjęcie studiów. Choć wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami i koniecznością pójścia na kompromisy, setki maturzystów rekrutuje się na studia wyższe.

W jakim celu młodzi ludzie podejmują decyzję, o pójściu na studia wyższe?

Podstawowym argumentem jest oczywiście chęć zdobycia dobrej, wysoko płatnej pracy. Zwykle wymaga ona ogromnej wiedzy i umiejętności, a także dokumentu, który o tym poświadczy. Studia wyższe pozwalają w najbardziej holistyczny sposób zdobyć niezbędne informacje. Jest to możliwe dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, która swoim doświadczeniem może inspirować studentów.

Istnieją również kierunki studiów, które są wybierane z pasji. Może nie przekładają się bezpośrednio na świetną pracę i doskonałe zarobki, ale pozwalają rozwinąć się intelektualnie. W przyszłości te kilka lat aktywnego uczestniczenia w życiu akademickim może przełożyć się na ciekawe znajomości, które zainspirują do rozwoju także w innych dziedzinach życia.

Niektórzy decydują się na studia ze względu na oczekiwania zawodowe. W niektórych firmach wykształcenie jest konieczne, aby móc otworzyć sobie ścieżkę awansu. Jest to wymagane zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych.

Zalety kontynuowania nauki

Trzy lub pięć lat, które student spędza w murach uczelni, nie jest czasem zmarnowanym, nawet jeśli uzyskany dyplom nie przekłada się bezpośrednio na życie zawodowe. To czas rozwoju osobistego, zawierania nowych znajomości, ale przede wszystkim to okres, w którym nawet niechętni zdobywają wiedzę.

Networking na współczesnych uczelniach działa prężnie i pozwala poznać osoby, do których na co dzień nie dostępu. Pracownicy naukowi oraz aktywni praktycy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, wyjaśniają niepewności i pokazują ścieżki kariery, o których standardowy maturzysta nie usłyszy.

Na WSZiP dostępne są także wygodne studia podyplomowe i zaoczne, które znacznie łatwiej jest dopasować do aktywnego trybu życia oraz równoległego rozwijania kariery.

Studia – ścieżka rozwoju dla ludzi w każdym wieku

Studia to nie tylko naturalny krok do podjęcia po maturze. Obecnie na dalszą naukę mogą zdecydować się ludzie w każdym wieku i kierowani różnorodną motywacją. Poznanie nowego środowiska, zdobycie dodatkowych kompetencji lub przebranżowienie się, może być doskonałym pomysłem dla wielu osób.

Życie na uczelni nie ogranicza się jedynie do zajęć dydaktycznych. Liczne organizacje studenckie, konferencje oraz swobodne rozmowy ze specjalistami światowej klasy, pozwalają zaplanować swoją ścieżkę kariery na znacznie więcej sposobów, niż jest to znane osobom, które zrezygnowały z tego doświadczenia.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Dlaczego warto studiować?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in