3 rzeczy, które warto wiedzieć o krótkoterminowym wynajmie apartamentów


mieszkanie

Posiadasz mieszkanie położone w ścisłym centrum miasta? A może nawet już je wynajmujesz i chciałbyś zmienić długotrwały wynajem na krótkoterminowy? Proces ten nie jest łatwy. Dodatkowo wynajem na krótki okres wymaga ogromnej ilości czasu poświęconego na wiele niezbędnych czynności, od których zależy przyszły zwrot kosztów.

Jakie mieszkanie nadaje się do krótkoterminowego wynajmu?

Gdy decydujesz się na wynajem mieszkania na doby, musisz zadbać o jego lepszy wygląd. Ludzie wolą wynajmować apartamenty w Warszawie niż hotele czy hostele ze względu na ich większą powierzchnię i domową atmosferę. Musisz być konkurencyjny, dlatego warto byś zadbał o jego wystrój. Bardzo istotnym aspektem przy takim rodzaju wynajmu jest lokalizacja. Apartament powinien być usytuowany w ścisłym centrum, dzięki czemu Ty uzyskasz wyższy zwrot z inwestycji. W przypadku gorszej lokalizacji i niższego standardu, bardziej opłaca Ci się wynajem długoterminowy. Dodatkowo istotne jest również wykończenie. O ile nie podnosi ono zbytnio atrakcyjności zwykłego mieszkania, to o tyle apartament w Warszawie powinien być maksymalnie dopieszczony pod tym względem. Chodzi tutaj między innymi o sprzęt AGD taki jak: zastawa stołowa, lodówka, mikrofalówka, ręczniki, żelazko, pościel itd.

Dochód z wynajmu krótkoterminowego

Jest on uzależniony od wielu czynników. Najbardziej wpływa na to lokalizacja, jednak oprócz niej standard wykończenia, ilość sprzętu AGD w mieszkaniu, ewentualne miejsca parkingowe, a także cena i konkurencyjność ofert wynajmu w podobnej okolicy. Ocena tych wszystkich czynników wymaga znajomości rynku, dlatego warto, zanim zdecydujesz się na taki rodzaj wynajmu, poszukać informacji w internecie i zapoznać się z rynkiem lokalnym. Może zdarzyć się tak, że dana lokalizacja będzie dobra zarówno do wynajmu krótkoterminowego, jak i długoterminowego.

Obowiązki i czas

Przy wynajmie krótkoterminowym znacznie więcej czasu musisz poświęcić na pracę nad mieszkaniem, niż w przypadku mieszkania długoterminowego. Obowiązki, które nieustannie będziesz musiał wykonywać to:

  • poszukiwanie nowych klientów i planowanie wynajmu,
  • wydawanie i odbieranie lokalu, w których godzinach życzą sobie klienci,
  • sprzątanie mieszkania (do tego najlepiej kogoś zatrudnić),
  • pranie pościeli, ręczników itp. (w tym przypadku najlepiej mieć umowę z pralnią),
  • liczne naprawy, które mogą wynikać z użytkowania lokalu przez klientów,
  • rozliczanie się z najemcami.

Podsumowując, mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy ma swoje zalety i wady. Do głównych atutów można przypisać możliwość uzyskania większego zwrotu z inwestycji i fakt, że im więcej popracujesz nad mieszkaniem, tym więcej możesz na nim zarobić. Wadami zaś jest niewątpliwie konieczność napraw, serwisu sprzątającego, a także bywa, że wymaga częstszych remontów. Oczywiście wiele zależy od tego, jak dobrej jakości lokal nabędziemy. Obecnie wśród apartamentów w Warszawie prym wiedzie oferta Park Place, która słynie z wysokiej jakości użytych do jej budowy materiałów oraz dogodnej lokalizacji – http://parkplace3.pl/. Zawsze warto to jednak zwrócić uwagę na wytyczne opisane w tym artykule – świadomość zalet i wad poszczególnych rozwiązań zawsze pomaga podjąć odpowiednią decyzję.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
1
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
2
Love
Win Win
2
Win
WTF WTF
0
WTF

3 rzeczy, które warto wiedzieć o krótkoterminowym wynajmie apartamentów

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in