Czym kierować się wybierając nowe mieszkania?


mieszkanie

Własne mieszkanie to marzenie każdego z nas. Aktualnie na rynku nie brakuje rozmaitych ofert od deweloperów.

To sprawia, że osoby, które zgromadziły odpowiednie oszczędności lub po prostu chcą skorzystać z kredytu na zakup nieruchomości, mają bardzo duży ból głowy związany z wyborem odpowiedniej lokalizacji. Co wziąć pod uwagę kupując nowe mieszkania? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

Cena

Aby zawęzić poszukiwania trzeba dokładnie określić widełki cenowe, w których będziecie szukać nieruchomości. Pamiętajcie, aby dokładnie oszacować te wartości. Należy policzyć nie tylko samą cenę mieszkania od dewelopera. Do tej kwoty trzeba bowiem dodać między innymi koszt zakupu mebli oraz urządzenia takiej nieruchomości. Poza tym trzeba uwzględnić kwestię robocizny oraz ewentualnego transportu potrzebnych elementów. Oczywiście, należy liczyć się także z podatkiem oraz ewentualną prowizją dla biura nieruchomości. To wszystko powoduje, że mieszkania z rynku pierwotnego często kosztują znacznie więcej, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Najczęściej do kwoty bazowej trzeba bowiem dodać jeszcze minimum 20 000 zł na wszystkie wyżej wymienione kwestie.

Powierzchnia

Decydując się na mieszkania od dewelopera trzeba zdecydować się na konkretny metraż, który też jest oczywiście powiązany z aspektem finansowym. W tym momencie trzeba wybrać konkretną liczbę pokoi, która będzie niezbędna do swobodnego funkcjonowania. Jest oczywiste, że cała rodzina będzie potrzebowała więcej przestrzeni, niż samotny student. Zastosowanie tego kryterium także zmniejszy liczbę mieszkań, które będą odpowiadały założonym warunkom, a poszukiwania będą łatwiejsze.

Lokalizacja

Wybierając mieszkania z rynku pierwotnego należy określić konkretną lokalizację. Wszystko po to, aby dana nieruchomość była położona na przykład blisko pracy czy szkoły – do której uczęszczają na dzieci. Dzięki temu będzie można w przyszłości zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Wybierając nowe mieszkania w Warszawie trzeba też wziąć pod uwagę, że w centrum będzie zdecydowanie głośniej, niż na obrzeżach miasta. Należy również uwzględnić bliskość takich miejsc jak sklepy, szpitale, przychodnie, przedszkola, parki, miejsca zabaw dla dzieci czy kościoły – dzięki temu zagwarantujecie sobie komfort i szybki dostęp do tych instytucji.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Czym kierować się wybierając nowe mieszkania?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in