Jak kupić własne mieszkanie taniej?


mieszkanie

Ceny mieszkań w Polsce nie są bardzo wysokie w porównaniu do średniej europejskiej, ale już wtedy, gdy zestawimy je z zarobkami Polaków, nie jest tak różowo. Właśnie dlatego ci, którzy chcą zakupić swoje „M”, często poszukują różnych sposobów na zmniejszenie kosztów z tym związanych. Jak możemy kupić własne mieszkanie taniej?

Przede wszystkim będziemy musieli określić, czym tak naprawdę jest dla nas tanie mieszkanie. Czy to takie, którego cena za metr kwadratowy wynosi około 6 000 złotych? A może około 3 000 złotych? Gdy chodzi o ceny mieszkań, to np. w Poznaniu ceny są zdecydowanie niższe od Warszawy, ale jeszcze taniej własne „M” będziemy mogli zakupić w Katowicach oraz w mniejszych miejscowościach. Oczywiście, musimy również wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe. Nie każdy z nas jest w stanie pozwolić sobie na wysoką ratę kredytu, więc także i tutaj możemy być ograniczeni.

Oczywiście, oprócz ciągłego przeglądania ofert mieszkań od deweloperów, warto skupić się też na rynku wtórnym, na którym również czeka na nas wiele atrakcyjnych propozycji. Wśród nich znacznie tańsze niż reszta, ale z pewnymi niedogodnościami.

Jak wyszukać tanie mieszkanie?

Na cenę mieszkania wpływa przede wszystkim jego lokalizacja. Właśnie dlatego za lokum w centrum zapłacimy znacznie więcej niż za to na obrzeżach miasta. To nasza pierwsza propozycja, ale musimy pamiętać o tym, że dojazdy do centrum także są drogie – mieszkanie oddalone od miejsca pracy może więc generować spore koszty.

Także tanio możemy zakupić mieszkania przeznaczone do remontu czy też poddasza do adaptacji. Takie nieruchomości będą wymagały od nas wprawdzie dodatkowego wkładu finansowego, ale najczęściej po pracach remontowych ogólne koszty okazują się niższe od kupna wykończonego, nowego mieszkania.

Oczywiście, istniej też szeregi innych propozycji. Możemy szukać mieszkań od komornika, sprzedawanych przez gminy czy wojsko. Warto też wskazać, że za nieruchomość możemy zapłacić mniej wtedy, gdy przekażemy gotówkę lub skorzystamy z programów pomocowych, na przykład „Mieszkania dla Młodych”.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak kupić własne mieszkanie taniej?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in