Jak wybrać wiarygodnego dewelopera?


osiedle

Wybór nowego mieszkania jest jedną z ważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Dodatkowy stres pojawia się wtedy, gdy ma to być Twoje pierwsze mieszkanie. W końcu naprawdę dużo czynników ma wpływ na to, czy ostatecznie będziesz zadowolony ze swojego wyboru. Sam proces jest rozłożony w czasie i wymaga odpowiedzenia na kilka najważniejszych pytań odnośnie lokalizacji, metrażu, rozkładu lokalu, kondygnacji oraz sposobu finansowania. Należy też zadecydować, czy chcesz szukać mieszkania na rynku pierwotnym czy też wtórnym. Jeśli skłaniasz się do tej pierwszej opcji – najkorzystniej jest rozpocząć współpracę z deweloperem. Jednak jak stwierdzić, czy jest to wiarygodny deweloper?

Liczni deweloperzy – Wrocław ma ich kilkuset!

W samym tylko Wrocławiu działa kilkaset firm deweloperskich. Wybór zatem jest znaczny i w związku z tym dość trudny. Pamiętaj jednak, że tych naprawdę dużych, posiadających bogate doświadczenie, nie jest już tak wielu.

Zacznij od przejrzenia rankingu wrocławskich deweloperów. Warto sprawdzić także, od jak dawna dany inwestor funkcjonuje na rynku. Im dłużej, tym większe doświadczenie i większa stabilność inwestycji. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy decydujesz się na mieszkanie w dopiero budowanym budynku. Choć to rozwiązanie ma sporo zalet, to jednak jest obarczone dużym ryzykiem. Przy takiej decyzji musisz być pewien, że jest to wiarygodny deweloper. Wrocław rozbudowuje się od lat, dlatego na tutejszym rynku można znaleźć inwestorów nawet z 20-letnim doświadczeniem.

Pełen pakiet możliwości u jednego dewelopera

Wybór developera z dużą ilością zrealizowanych i budowanych inwestycji ma jeszcze inną zaletę. Dzięki temu możesz mieć dostęp do wielu ofert i w nich przebierać. Dobry inwestor może zaproponować mieszkania w wielu lokalizacjach, o odmiennych rozkładach i w pełnym wachlarzu cenowym. Możesz zatem porównać różne oferty w jednym miejscu.

Jeżeli jednak nie możesz znaleźć mieszkania w wymarzonej dzielnicy, warto pomyśleć o nieco innych rozwiązaniach. Zdecyduj też, czy to faktycznie musi być Wrocław. Deweloper najprawdopodobniej będzie posiadał także oferty z podwrocławskich miejscowości. Mieszkanie w Siechnicach będzie zdecydowanie tańsze od tego na Krzykach, a czas dojazdu do centrum wbrew pozorom nie jest dużo dłuższy. Jeśli zatem masz samochód i nie widzisz problemu w codziennych dojazdach – przejrzyj również oferty z okolicznych miast. Całkiem możliwe, że trafisz na świetną okazję. Obrzeża Wrocławia są coraz lepiej skomunikowane z miastem, co przemawia za takim wyborem.

Rozmawiaj z klientami dewelopera

Jeśli inwestor ma już na swoim koncie ukończone budynki, warto przejść się i obejrzeć je osobiście. Dobrze jest też porozmawiać z mieszkańcami. Oni z pewnością powiedzą, czy jest to wiarygodny deweloper. Podzielą się też chętnie swoim doświadczeniem i poradzą, na co zwracać uwagę. Taka rozmowa może wskazać Ci kilka kwestii, o których całkiem możliwe, że wcześniej nawet nie myślałeś.

Oglądając „na żywo” zrealizowane inwestycje danego dewelopera, będziesz mógł też wyczuć jego styl. Zobacz, w jaki sposób wygląda całe osiedle, a nie tylko pojedynczy budynek. Oczywiście deweloper z bogatym portfolio będzie miał mocno zróżnicowaną ofertę. Będą zatem osiedla pełne zieleni i spokoju, a także takie, w których tętni życiem. Oglądając różne sposoby aranżacji przestrzeni, możesz zobaczyć, w jakiej Ty czujesz się najlepiej i w jakim otoczeniu tak naprawdę chcesz mieszkać.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak wybrać wiarygodnego dewelopera?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in