Mieszkanie w centrum miasta czy na obrzeżach? Sprawdź, która opcja jest dla Ciebie


mieszkanie

Lepiej wybrać lokal położony blisko najważniejszych punktów w mieście, czy może mieszkanie oddalone od centrum, ale za to w spokojniejszej okolicy? Najlepiej, żebyś odpowiedział sobie na to pytanie, jeszcze zanim zaczniesz przeglądać oferty, które przygotował dla Ciebie deweloper. Wrocław jest miastem, gdzie różne możliwości wchodzą w grę – poznaj ich zalety oraz wady i zobacz, która opcja będzie dla Ciebie korzystniejsza.

Dojazdy do miasta, czyli jakie lokalizacje proponuje deweloper – Wrocław

Do wyboru masz mieszkania w pobliżu centrum i tereny na obrzeżach miasta. Zaletą tych pierwszych jest szybki dostęp do wielu miejsc. Do części z nich można dotrzeć pieszo, do innych dojeżdża komunikacja miejska. Dzięki niej bez trudu dostaniesz się do pracy albo ulubionego sklepu i nie musisz nawet mieć samochodu. Wiosną oraz latem możesz też przesiąść się na rower – wrocławskie ścieżki przeznaczone dla rowerzystów pozwalają bezpiecznie poruszać się po mieście na jednośladzie. Tym sposobem zaoszczędzisz na benzynie i biletach autobusowych, a dojazd do wybranych miejsc nie zajmie Ci wiele czasu.

W przypadku mieszkań położonych na obrzeżach, kwestia dojazdów prezentuje się zupełnie inaczej. Te tereny są coraz lepiej skomunikowane z miastem, więc w razie potrzeby możesz wsiąść w autobus i na pewno dojedziesz na miejsce, zajmie Ci to jednak więcej czasu. Możesz też skorzystać z auta, jednak ta opcja jest dosyć kosztowna – opłaty za benzynę będą większe niż gdybyś mieszkał bliżej. Na szczęście, jest na to sposób – jeśli Twój znajomy z pracy mieszka w pobliżu, możesz wypróbować carpooling i wspólnie dojeżdżać jednym samochodem, dzieląc się kosztami. W ten sposób wiele zaoszczędzisz.

Spokojna okolica vs. miejskie życie

Istotnym argumentem, przemawiającym za życiem w oddaleniu od miejskiego zgiełku, jest świeższe powietrze. Wiele się mówi w ostatnim czasie o niskiej jakości powietrza w dużych miastach – pod tym względem, mieszkanie na obrzeżach jest o wiele zdrowsze. Poza tym, mieszkańcy tych okolic mogą cieszyć się większym spokojem. Po przyjeździe do mieszkania, po całym dniu spędzonym w pracy, mogą zapomnieć o gwarze miasta i zrelaksować się w ciszy. Miej to na uwadze, rozważając propozycje, jakie przedstawia Ci deweloper. Wrocław tętni życiem, dlatego prawdziwy spokój znajdziesz dopiero z dala od głównych punktów miasta.

Jeśli nie należysz do osób, którym szczególnie zależy na spokoju, a hałas nie stanowi dla Ciebie problemu, lokum w centrum jest dla Ciebie! W zamian możesz pełniej uczestniczyć w miejskim życiu i brać częstszy udział w różnych wydarzeniach, nie martwiąc się kwestią czasochłonnego powrotu do domu w późnych godzinach. Wybór konkretnej opcji zależy w dużej mierze od tego, czy bardziej cenisz sobie ciszę czy kuszą Cię raczej miejskie atrakcje.

Rzeczywiste koszty zakupu mieszkania

Nie jest tajemnicą, że im dalej od centrum, tym (zazwyczaj) taniej. Nowe mieszkania budowane na obrzeżach będą miały niższe ceny, ale to jeszcze nie oznacza, że po dodaniu wszystkich kosztów, np. za dojazdy, rzeczywiście będzie to oszczędniejsze rozwiązanie. Z drugiej strony, za zakup lokali położonych bliżej centrum zapłacisz trochę więcej. Natomiast w obu przypadkach musisz jeszcze pamiętać o opłatach przeznaczonych na wykończenie mieszkania. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy wybierasz opcję mieszkania wykończonego „pod klucz”.

Pod względem kosztów, w obu przypadkach wydatki mogą być podobne. Na wszelki wypadek, sprawdź na stronie http://www.mojdom.com.pl/ jak prezentują się budynki w położone w różnym oddaleniu od centrum i podlicz orientacyjne koszty, jakie niesie ze sobą wybór każdej opcji. Być może dzięki temu łatwiej będzie ci określić, czy wolisz mieszkanie w centrum, czy na obrzeżach.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
1
WTF

Mieszkanie w centrum miasta czy na obrzeżach? Sprawdź, która opcja jest dla Ciebie

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in