W jakie mieszkania warto inwestować?


mieszkanie

Wiele osób ogranicza zakup mieszkania do inwestycji w kredycie do emerytury, w której zamierza mieszkać. Jednak czasem dziedziczymy mieszkanie i pojawia się dylemat, sprzedać je i kupić inne, wynająć, a może dopłacić do inwestycji w lepszej lokalizacji z rynku pierwotnego?

Kupując mieszkanie pod wynajem lub w formie inwestycji, zwiększysz swoje szansę na szybką sprzedaż lub znalezienie najemcy, zwracając uwagę na te kilka aspektów. Przede wszystkim wybierz atrakcyjną lokalizację. Dogodna komunikacja, dostęp do sklepów, szkół, opieki medycznej gwarantuje, że niedługo po wystawieniu ogłoszenia, rozdzwonią się telefony. Te kryteria spełniają mieszkania na Bielanach, niedaleko jest metro, las, a jednocześnie dojazd do centrum i innych dzielnic zajmuje maksimum kwadrans.

Komu wynajmiesz mieszkanie?

Mieszkania możesz wynająć rodzinie, singlom, pracownikom korporacji. Jeśli taki jest twój idealny najemca, zdecyduj na mieszkanie o małym metrażu, położone w cichym miejscu (nie od ulicy). Pamiętaj, że nowe mieszkania musisz wykończyć, a mieszkania z rynku wtórnego często wymagają remontu, zanim wystawimy je na sprzedaż lub wynajem. Stan mieszkania wpływa na jego cenę. Równie ważne jest miejsce postojowe. Strzeżone mieszkania w bezpiecznej okolicy budzą zaufanie. Unikaj mieszkań na parterze, ponieważ tam zawsze jest hałas, z powodu ruchu, otwieranych drzwi i rozmów przy windzie.

Jakie mieszkanie najbardziej się opłaca?

Czy bardziej opłaca się kupić dwie kawalerki czy jeden apartament? Pod względem wynajmu najbardziej opłacalne są małe inwestycje mieszkaniowe. Cena wynajmu kawalerki jest spora, a dysponujemy dwiema inwestycjami zamiast jednej.

Pamiętaj, że własne mieszkanie wiąże się z pewnymi stałymi kosztami, jest to podatek od nieruchomości, który opłacasz raz do roku. Jeśli kupujesz mieszkanie pod inwestycję na kredyt, nigdy nie zakładaj, że będzie ono cały czas wynajęte. Zanim przygotujesz mieszkanie i znajdziesz najemcę, minie trochę czasu. Nieprzewidziane koszty remontu, przestoju w wynajmie mogą doprowadzić do kłopotów finansowych. Zasady udzielania kredytu na mieszkanie pod wynajem są inne, niż gdy zamierzasz mieszkać w inwestycji. Jeśli dysponujesz sporymi pieniędzmi na inwestycję, najbardziej opłaca się kupić budynek wielomieszkaniowy, na przykład kamienice.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

W jakie mieszkania warto inwestować?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in