Wykończenie mieszkania – czy warto korzystać z oferty „pod klucz”?


budowa

Nadal zdecydowana większość nowych mieszkań w Polsce sprzedawana jest w standardzie deweloperskim. Druga opcja, czyli wykończenie „pod klucz”, ma jednak wiele zalet. Kiedy warto się na nią zdecydować?

Deweloperzy oferują swoje mieszkania w dwóch standardach – deweloperskim oraz „pod klucz”. Około 80 proc. inwestorów decyduje się na mieszkania w standardzie deweloperskim. Nie oznacza to jednak wcale, że standard tego rodzaju będzie dobrym wyborem dla każdego kupującego.

Czy standard deweloperski jest najlepszą decyzją?

W przepisach nie znajdziemy wytłumaczenia, czym jest standard deweloperski, dlatego warto pamiętać o tym, że każdy deweloper nieco inaczej go definiuje.

Mieszkanie w standardzie deweloperskim nie jest jeszcze w pełni wykończone. Należy wykonać w nim prace polegające na kładzeniu podłóg, malowaniu ścian, należy wykonać łazienkę i kuchnię, zamontować drzwi wewnętrzne.

Te prace można wykonać we własnym zakresie lub można zlecić je zewnętrznym ekipom wykończeniowym. Zatem zanim kupujący przeprowadzi się do własnego lokum, musi je odpowiednio wykończyć.

Standard „pod klucz” – zalety i wady

Druga opcja, czyli standard wykończenia „pod klucz” pozwala na skorzystanie z dodatkowych usług.

W tym przypadku wykończeniem zajmują się ekipy współpracujące z deweloperem – klient nie musi zatem samodzielnie wybierać materiałów w sklepie, szukać pracowników, doglądać ich pracy lub wykańczać mieszkania we własnym zakresie.

Deweloperzy oferują usługę „pod klucz” w kilku pakietach do wyboru różniących się pomiędzy sobą profilem prac, liczbą materiałów do wyboru, a także cenami. Koszty rozpoczynają się już od około 450 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Wykończenie mieszkania lub w innej lokalizacji „pod klucz” to przede wszystkim wygoda – wystarczy tylko wybrać interesujące nas materiały z katalogu. Za prace płacimy ustaloną cenę, więc nie pojawiają się dodatkowe koszty. Można także sfinansować je kredytem mieszkaniowym.

Zatem warto pomyśleć o ofercie wykończenia mieszkania „pod klucz” – to wyjątkowy komfort!

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Wykończenie mieszkania – czy warto korzystać z oferty „pod klucz”?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in