Cechy dobrego prawnika


prawo

We współczesnych czasach wynajęcie prawnika to rzadziej wybór, a często zwyczajnie konieczność. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, jak i osób fizycznych. Nawet jeżeli nie trzeba się sądzić o prawo do patentu, to istnieje spora szansa, że na pewnym etapie życia przyjdzie walczyć o spadek czy chociażby opiekę nad dziećmi oraz alimenty.

Tak działa dzisiejszy świat. Wiele problemów rozwiązuje się przed sądem, a przynajmniej mediatorem. Bez względu na charakter sprawy, jak również przewidywany tok postępowania, każdemu przyda się dobry prawnik. Warto stawiać na tych najlepszych, pytanie tylko jak ich znaleźć.

Wykształcenie i doświadczenie

Tak jak w każdym innym zawodzie, tak i tutaj kluczowe znaczenie mają wykształcenie oraz zdobyta już praktyka. Dobry adwokat nie musi zbliżać się do emerytury. Takie osoby mają największe doświadczenie, ale nie należy skreślać także tych znacznie młodszych. Niejednokrotnie wykazują się oni znacznie większym zapałem do pracy, są też gotowi poświęcić się w pełni danej sprawie. Warto jednak upewnić się, że prawnik ma już pewne doświadczenie w zawodzie, zwłaszcza jeżeli ma podjąć się samodzielnego reprezentowania klienta. Ten ostatni może, a nawet powinien, sprawdzić między innymi z jakimi podmiotami współpracował już jego potencjalny adwokat. Liczba wygranych spraw też ma znaczenie, ponieważ mówi sporo o skuteczności pełnomocnika. Jak już wspomniano wiek i zawodowa praktyka nie muszą być jednak kluczowymi argumentami. Niekiedy opłaca się powierzyć swoje sprawy rozwodowe także osobie mniej doświadczonej, która jednak wyróżnia się świetnym wykształceniem. Jeżeli prawnik ukończył bardzo dobre szkoły, a następnie staż odbył w renomowanej kancelarii, bardzo pozytywnie to o nim świadczy. Dowodzi ambicji, chęci rozwoju, ale także zaangażowania w to, co się robi zawodowo.

Cechy dobrego prawnika

Bez znaczenia czy do poprowadzenia są sprawy karne, cywilne, a może mediacje, zawsze należy szukać osoby specjalizującej się w danym rodzaju postępowań. Poza tym prawnik musi umieć słuchać, a także mówić z sensem. Klient powinien już po pierwszym spotkaniu czuć, że jego los spoczywa w dobrych rękach. Godny polecenia prawnik jest zajęty, ale zawsze znajdzie chwilę na rozmowę i porady prawne. Zwłaszcza dla stałego klienta, który ma problem i chce jak najszybciej go rozwiązać.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
0
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Cechy dobrego prawnika

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in