Co zrobić by pies nie bał się Sylwestra?


pies

Balowe kreacje, świetne humory, balony, girlandy i wystrzałowe…. fajerwerki. No właśnie – sztuczne ognie to coś, czego Twój pies wybitnie nie lubi, a Sylwester to dla niego najgorszy dzień w roku!

Istnieje kilka teorii na temat lęku psa przed petardami. Jedna z nich głosi, że ogromny huk wywołany przez sztuczne ognie powoduje wzrost ciśnienia we wrażliwych uszach psa, co z kolei wywołuje ból. Im wrażliwsze zwierzę, tym reakcja silniejsza. Jeśli Twój pupil wyjątkowo źle znosi głośne wystrzały fajerwerków, nie zostawiaj go samego w noc sylwestrową. Co zrobić aby Twój mały domownik przeżył ten wieczór w możliwie jak najlepszym nastroju?

1. Wyprowadź go koło godziny 22:00 na spacer. Koniecznie na smyczy! Nawet jeśli zwyczajowo tego nie robisz, w tym dniu smycz oraz obroża z Twoim numerem telefonu to absolutna konieczność! W przypadku ucieczki psa, łatwiej będzie odnaleźć zgubę. Każdego roku bowiem po „wystrzałowej” nocy do schronisk trafia mnóstwo wystraszonych psów – uciekinierów, i rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania właścicieli.

2. Jeśli to konieczne – podaj psu środki uspokajające. Wybór leku i sposób dawkowania koniecznie ustal wcześniej z weterynarzem.

3. Postaraj się maksymalnie wyciszyć mieszkanie. Zasuń rolety, żaluzje czy zasłony. Na parapetach możesz położyć koce – to dodatkowo stłumi odgłosy dochodzące z zewnątrz.

4. Włącz telewizor lub radio – pies nie będzie tak bardzo słyszał hałasów fajerwerków.

5. Pozwól psu schować się – może to być łazienka a najlepiej legowisko dla psa np. ze sklepu https://magicdog.eu/, przestrzeń pod stołem czy krzesłem. Nie wyciągaj go na siłę i nie pocieszaj.

6. Zachowuj się tak jak na co dzień. Szczególne głaskanie i przytulanie psa potęguje w nim poczucie, że dzieje się cos na prawdę złego.

Miej na uwadze, że w naszym kraju istnieje zakaz używania fajerwerków z wyjątkiem nocy sylwestrowej. Każda inna okazja wymaga specjalnych zezwoleń. Jeśli ktoś zakłóca spokój Twojego zwierzęcia na kilka dni przed Nowym Rokiem, możesz powiadomić o tym fakcie policję lub Straż Miejską.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
2
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
1
Dislike
Like Like
3
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Co zrobić by pies nie bał się Sylwestra?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in