Jak prać firanki? – to wcale nie musi być takie trudne


jak prać firanki

Każdego dnia wykonujemy wiele czynności niezbędnych w swoich domach. Jedne czynności wymagają od nas tego, aby były wykonywane każdego dnia. Natomiast inne pozwalają na to, aby wykonywać je trochę rzadziej. Jednak tak naprawdę każdego dnia coś musimy zrobić. Najczęściej czynności wykonywane co jakiś czas wykonujemy na przykład okresowo. Załóżmy, że na przykład niektóre rzeczy robimy tylko w momencie, kiedy zbliżają się święta i podczas pozostałej części roku nawet o tym nie myślimy. Do takich czynności należy między innymi ubieranie choinki. Nie zapominajmy także o świątecznym sprzątaniu i co z nim najczęściej się łączy? Oczywiście pranie firanek.

Na szczęście tej czynności nie musimy wykonywać codziennie. Jest to zbawienie dla wielu osób, ponieważ doprowadzenie ich do doskonałego wyglądu jest bardzo czasochłonne i efekt ten najczęściej nas nie satysfakcjonuje. Doprowadzenie firanek do takiej postaci, aby mogły one spełniać swoje zadanie dekoracyjne to dla wielu osób może okazać się spore wyzwanie. Jednak nie jest to całkowicie niemożliwe. Pomaga w tym zawieszenie firanek jeszcze mokrych, aby mogły one się same ułożyć. Jednak tutaj pojawia się pytanie, jak prać firanki?

Jak prać firanki w pralce?

Wiele osób praktycznie za każdym razem, kiedy wykonuje tę czynność zastanawia się nad odpowiedzią na to pytanie. Jak prać firanki? To pytanie pojawia się naprawdę bardzo często. Jednak my dzisiaj postaramy się na nie odpowiedzieć. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że przed rozpoczęciem prania firanek w pralce zaleca się ich namoczenie. Może się to odbyć na przykład przez godzinę, kiedy zostaną one pozostawione w misce. Jednak należy pamiętać o tym, aby odbywało się to w ciepłej wodzie, aby efekt mógł być jeszcze lepszy. Mimo to temperatura takiej wody nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza ze względu na to, że delikatny materiał, z którego są wykonane firanki mógłby ulec zniszczeniu. Dlatego powinniśmy unikać takich sytuacji.

W momencie, kiedy posiadają one bardzo duże zabrudzenia podczas takiego namaczania możemy zdecydować się na dodanie detergentu, który doskonale sprawdzi się podczas ich prania. Jednak pamiętajmy, aby był on odpowiednio dobrany do tego, z jakiego materiału wykonane są nasze firanki. Można użyć do tego wybielacza. Oczywiście tylko wtedy, gdy nie ma na nich żadnych kolorowych wzorów. Czasami może zdarzyć się tak, że zabrudzenia będą niestety bardzo duże i mocne. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest wymianie wody, w której powinny moczyć się taki firanki. Kiedy nadejdzie już moment włożenia firanek do pralki temperatura, która ustawimy nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza. Dzięki temu możliwa będzie ochrona delikatnego materiału przed jego zniszczeniem. generalnie poleca się wybieranie takich programów jak pranie ręczne lub jeśli istnieje to pranie firanek. Jednak to drugie jest o wiele rzadziej spotykane. Dlatego pranie ręczne w zupełności wystarczy. Podczas tego obroty pralki będą o wiele mniejsze niż w momencie prania zwykłych ubrań i co więcej firanki uchronią się przed odgnieceniem ze względu na dodatkowy system namaczania. Bardzo często zdarzyć się może tak, że po wypraniu firanek z niektórych materiałów nie będzie konieczne ich prasowanie. W zupełności wystarczy wtedy zawieszenie ich, kiedy są jeszcze mokre, aby mogły sobie wyschnąć naturalnie.

Jak prać firanki – wskazówki

Samo pranie firanek nie należy do łatwych zadań a już w ogóle utrudnieniem stają się wszelkie niechciane dodatkowe elementy. Utrudniają one znacznie cały proces prania firanek, jednak bardzo często nie sprawiają, że jest on niemożliwy. Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby została ona odpowiednio przygotowana do prania. Wszelkiego rodzaju pręty transparentne i profile obciążające umieszczone w tunelach materiału muszą zostać bezwzględnie usunięte przed tym, jak firanka zostanie umieszczona w pralce. Jeśli tego nie zrobimy to przede wszystkim uszkodzeniu może ulec sama tkanina lub co gorsza uszkodzić możemy bęben pralki lub dodatkowe elementy umieszczone w firankach. Dlatego przed rozpoczęciem prania należy wszelkiego rodzaju takie przedmioty bezwzględnie usunąć.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Like Like
1
Like
Lol Lol
0
Lol
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF

Jak prać firanki? – to wcale nie musi być takie trudne

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in